Gigafiber Gamepass indirme sorunu

Merhaba. Gigafibere geçiş yaptıktan sonra xbox gamepass üzerinden bilgisayarıma herhangi bir oyun indiremiyorum. Hem ethernet hem de wifi ile bunu test ettim. Geçen gün farklı bir lokasyonda yaşayan ve aynı zamanda TurkNet kullanan bir arkadaşıma gittim. Durumu test etmek için hem ethernet hem de wifi bağlantılarını kullandım ve sorunsuz bir şekilde oyun indirebildim. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca hat değerlerimde de bir problem olsa gerek. Normalde 0,82 ping alırken şu an 5 - 15 arası ping alıyorum ve download hızım normale göre düşük.

Merhaba, modeminizi yeniden başlatmayı denediniz mi?
Modeminizi yeniden başlatıp IP adresinizin değişmesini sağlayabilirsiniz bu sayede farklı bir IP üzerinden indirme gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Modeminizin marka ve modelini öğrenebilir miyim?

Merhaba. Modemimi birden fazla kez resetledim ama herhangi bir değişiklik olmadı.

Modem: Zyxel VMG8623-T50B

Cihazınızı güncellemeyi denediniz mi peki?

Şimdi onu kontrol ediyorum. Denedikten sonra buraya yazacağım, teşekkür ederim

TurkNet Online İşlemler Merkezi üzerinden destek kaydı oluşturdunuz mu? Oluşturmadıysanız Teknik & Destek - Yardım Merkezi - Arıza - Hızım Düşük Performans destek kaydı oluşturup 15 dakika ara ile 3 adet kablolu hız testi sonucunuzu temsilciye iletiniz.

Cihazı güncelledim ama değişen bir şey olmadı :frowning:

Konu hakkında destek kaydı da oluşturdum teşekkür ederim ikinize de

Gelişmelerden bizi haberdar edin yapılabilecek farklı bir işlem var ise yardımcı oluruz. Rica ederim, iyi geceler dilerim :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

keşke böyle sorunum olsaydı aylarca beklerdim düzelsin diye sorun değil hahahhaahajiwhwhsj

Bir şey indiremedikten sonra internet hızlı olsa ne olacak? Ferrari alıyorsun ama deposu boş.

İlgili durum IPv6’dan kaynaklanıyormuş. Modem arayüzü üzerinden IPv4’e geçince problem ortadan kalktı.

1 Beğeni

Sorunun çözülmesine sevindim, keyifli kullanımlar dilerim :hugs:

2 Beğeni

91 dakika sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.