GigaFiber Bursa 2022

Merhabalar GigaFiber altyapısının 2022 yılında Bursa’ya geleceği bilgisini Donanım Haber Forum’undan aldım. Oradaki yetkili arkadaş, 2022 planında Bursa’nın da olduğunu belirtti. Turk.net gigafiber’i duyurduğundan beri şehrime ve evime gelmesini bekliyorum. Hem TurkTelekom hem de Superonline fiber’in bulunduğu merkez bir bölgedeyim.

Acaba TurkNet’in Bursa’daki altyapı durumu ne durumda? Bildiğim kadarıyla TurkNet, Bursa’da bir kaç kullanıcıya metro ethernet hizmeti sunuyor yani altyapı aslında şehirde var. Bursa’da GigaFiber hizmeti alan kullanıcı hiç bulunuyor mu? Bursa’da GigaFiber yayılımı ne zaman başlar?

Ek olarak, TurkNet neden altyapının geçtiği yerleri harita olarak yayınlamıyor. Eskiden bazı firmalar bunu yapıyordu sonra bir anda hepsi harita yayınlamayı bıraktı. Keşke TurkNet yayınlasa. Çünkü TurkNet diğer ISP’lerden farklı olarak daha çok community marketing tarzı reklam yapıyor eğer bu şekilde harita paylaşırlarsa eminim ki TurkNet daha kolay kendine kullanıcı çekecektir. Ve TurkNet kullanmak isteyenler o bölgedeki evlere taşınacaklardır.

1 Beğeni