Gigafiber bağlantı Zyxel Modem yerine Keenetic Hero DSL kullanma

Merhaba tekrar daha öncede konu açmıştım ama @BlackOwL arkadaşımız yardımcı olmaya çalıştı fakat bu zyxel modemin arayüzünden ben birşey anlamadım. @TurkNet Ayrıca müşteri hizmetlerine eskiden direk müşteri temsilcisine bağlanırken şimdi abone numaramı bile görmüyor . Hiçbir şekilde müşteri hizmetlerine bağlanamıyorum. Zyxel modem yerine Keenetic hero dsl modemimi kullanmak istiyorum. Zyxel modemin arayüzünden birşey anlamadım. Kullanıcı adı şifre vs hiçbirşeyi bulamadım.

1 Beğeni

Merhaba, Size resimli olarak anlatacağım. Cihaz elimde mevcuttur.

Keenetic in ayarlarını yapamıyorum. Fiber kutudan gelen etherneti keenetic cihazın mavi portuna takıyorum modemi pc ye bağlıyorum arayüzüne giriyorum fakat gerisini yapamadım

İyi de Zyxel ile işiniz ne :slight_smile:

Gerekli olan bilgiler pppoe id, şifre ve vlan ID

TurkNet Online İşlem Merkezi de pppoe ID ve şifre yazıyor zaten. Vlan id de 35 girin. Oldu bitti :slight_smile:

Video size yardımcı olur. (Bendeki hero dsl bu ultra, bendeki gigafiber bu TT fiber demeyin mantık ve yapmanız gereken işlemler aynı)

1 Beğeni

FİBER ALT YAPILARDA KEENETİC HERO KURULUMU

1. Mavi porta gpondan gelen cat kablosunu bağlayacaksın.
  2. Sağdaki reset butonuna basılı tutacaksın.
  3. Telefonla wifisi : Keenetic-8260 tıkla modemin arkasında yazan şifresiyle bağlan

5)

6)

7)

8)

9)

10)

11)

KAYDET dedikten sonra internetiniz gelmesi gerekiyor.

Valla şimdi modemi sıfırladım ilk kurulum sihirbazına geçtik burada bir ayar soruyor dsl hattı üzerinden bağlantı birde altında modem optik terminal veya ethernet duvar prizi diyor ?

1 Beğeni

@asdas127816 kral yaptım valla allah razı olsun senden geldi internet bu 35 yazmam gerekiyormuş onu bilmiyordum video çok faydalı oldu sağolasın valla

Hocam yaptım allah razı olsun şu internet kısmına 35 yazmadığım için olmuyormuş basitmiş.