GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Evet Geldiler Hocam 1-2 Hafta İçinde

İyi günlerde kullanın.
Umarım bize de çabuk gelir.
Çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

İstanbul, Şişli / Okmeydanı - Mahmut Şevket Paşa Mahallesinde oturuyorum.

TurkNet’in TT alt yapısından hizmet alıyorum, kutu takıldı alt yapıda gözüktü 2 Kasım’da başvuru yaptım.
Babam alt dairede oturuyor, 4-5 gün önce başvuru yaptı 26 Kasım Cumartesi yani dün gelip bağladılar.

Ben daha önce başvuru yaptım, gidip benden sonra başvuru yapan babama fiber bağladılar, buradan yetkililere sesleniyorum :smiley:

Bende 1-2 ay içinde TT alt yapısındaki TurkNet interneti kapatır babamın internetinden çalarım artık :slight_smile:

Benim bugün 58. günüm. Demekki bi’ 4 ay daha bekleyeceğiz anlaşıldı

1 Beğeni

Merhabalar. Dünden beri gigafiber İnternet yok gpon los yanıyor büyük ihtimal uç kırıldı destek kaydı oluşturdum ama bugun gelemeyeceklerini ilettiler. 58525575 numaralı saha arıza kayıt numaram rica etsem 5-10 dakikalık uç değişimi için 2-3 gün İnternetsiz beklemeyeyim. Lütfen yardım edin @alperenatici

Ahmet bey siz Ufuk mahallesindeydiniz değil mi? Altyapı aktif olduktan kaç gün sonra randevu aldınız acaba?

3 Beğeni

Aktif oldu hemen randevu aldım 2 haftaya geldiler. Ama benim dönüşümdü kadın yanlıs almıs kaydı yenı abonelik dıye öle geldiler. Dönüşüm oldugu için belki daha hale bekliyor olacaktım. Sonradan düzeltirdim hallettiler

2 Beğeni

Az önce bizim apartmana diğer isslerden bir satış temsilcisi geldi. Paketlerini anlattı dinledim filan. TurkNet’e geçeceğim diyorum eleman diyor ki siz bilirsiniz ama geçemezsiniz bu bölgede sürekli kabloları kesiliyor sorun yaşıyorlar. Abonelik açık gözükür ama aktivasyonunuz gerçekleşmez dedi çok şaşırdım. Kara propaganda gibi geldi ama konum Buca olunca da olmaz diyemiyorum. Yıl sonuna kadar taahhüt sürem var 27 gün oldu aktivasyon bekliyorum gigafiber için. Bana aktivasyon olmamasının nedeninin yüksek sinyal sorunu olduğunu söylediler. 27 günde çözülemeyecek bir sorun mu bu onu da anlamadım.

Bahçelievler’in garibanıyız. Bir seneden fazladır planlama var denilip duruyor ama bir türlü planlar gerçeğe dönmedi.
Kocasinan Merkez Mah…

2 Beğeni

Bahçelievler / Kocasinan Merkez Mah. konumuna 2021 sonuna planlama deniyordu. 2022 bitimine bir ay kala hala bekliyorum. 1 Ocak itibari ile evden çalışmaya başlıyorum. Her gün gelirken bina dışındaki kablolara bakmaktan boynum sağa doğru yatar oldu. kutu ha geldi ha gelecek diye. :upside_down_face:
Bakalım hat geldikten sonra kaç gün bekleyeceğiz bide.

2 Beğeni

Kocasinandaki akrabanın binasına gigafiber geldi birkaç ay önce. Süreç şu şekilde ilerledi:

İlk başta kablolar çekildi. Ortalama 1 ay sonra kutu geldi, kutudan 3 4 gün sonra kullanıma açıldı.

2 Beğeni

Gene iyi kablosu filan gelmiş bizde hiç yok. Anlamadığım bir kısır döngü var üstelik TurkNet belediye diyor belediye biz izin veriyoruz diyor bakalım seçim öncesi ortaya çıkarıcam durumu inşallah belediyedendir. Belediye değilse uzun süre TurkNet istesede belediye izin vermez artık daha ben uğraştıktan sonra. Bayağı bir darlıycam belediyeyi.

hangi mahalle ben buca yenigün 1 hafta oldu bekliyorrum aktivasyonu uumarım uzun sürmez

1 Beğeni

@EFG bu hazirana kadar müjdeli haber var mı acaba bilgin dahilinde olan? Başka yerleri sevindirecek türden? Beklemeye değecek var ya da yok diyebilirsin.

1 Beğeni

Bölgesel olarak süreç pek belli olmuyor…Ben 2 ay bekledim. 20 gündür kullanıyorum. Karşı binam başka mahalle kutusundan alıyor. Onların kabloları daha topan şeklinde bekliyor. Mahalle kutusu bile bağlanmadı. Elindeki kaynakları başvurunun çok olduğu yerde değerlendiriyorlar sanırım. belki de teknik olarak sıkıntı vardır. Çünkü anakabloları daha çekilmedi.Ana kablo çekilince biraz daha hızlanıyor olay… ( İzmir Buca Atatürk Mh. )

Benim de Atatürk mahallesi hocam 27 gündür bekiyorum. Bugün işlemler tamamlandı diye sms geldi randevu için aranacakmışım. Bölgesel olarak değişiyor durum. 1 ay bekleyen var, 2 günde kurulan var, 5 ay bile bekleyen var.

@Pulat Üçevler caddesi civarında sokaktaki kutular yaklaşık 20 gün önce takıldı. Muhtemelen son bir kontrol için bu şekilde bekletiliyor. Biz de beklemedeyiz.
20221129_145045

Kurulum konusunda kasım ayı öncesine göre baya hızlandılar.Birikmiş talepleri bitirmişlerdi.öğleden sonra sinyalin olduğu onayı verildi. akşam gibi randevu için aradılar. Birgün sonra öğlen gelip kurdular. Yeni aktif olan bölgeler hızlı bir şekilde artmadıysa randevu için fazla beklemezsin. Ama insanlar dsl gibi zannedip dikkatsizce gpon a gelen kabloları kırdıkları için onlarada koşmaktan kurulumlar sekteye uğruyor. Ekipler ortak mı kurulum ve arızacılar ayrımı bilmiyorum. Altyapı ekibi sadece binaya kadar bakıyor sanıyorum. Randevu için çok beklemezsiz sanırım. İstersen sen yine bir destek kaydı aç. Sinyal verildi kurulum için randevu aramanızı yapmanızı beklşyorum diye… Bazen iletişimsizlik olabiliyor. Sinyal oldugu halde TurkNet merkeze iletilmezse haliyle arayamıyorlar. Ama kayıt acarsan incelerler ve teyit sonrası aranırsın

1 Beğeni

Görüştüm hocam. Alperen hocamla da iletişim halindeyiz. TurkNet biz ilettik kurulum ekibine arayacaklar sizi dedi. Kurulum ekibi iki defa geldi daha önce kuramadan gitmişlerdi. Şimdi sinyal verdik hatta dediler bakalım. Kurulmadan inanmayacağım artık :smiley: Altyapı ve kurulum ekipleri ayrı ben sohbet ettim arkadaşlarla. Taşeron ile çalışılıyormuş ilk kablolar çekildiğinde artık TurkNet bünyesinde çalışanlar yapıyormuş işlemleri. TurkNet’in kendi ekipleri kuruyormuş. Kurulum sonrası değerleri paylaşacağım ben de.

Selamlar @Furkanz18 , Ankara’da birçok yerde altyapımız aktif, kullanılıyor. Bölge özelinde bilgi veremiyoruz fakat GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden sorgulama ve başvuru yapabilirsiniz :handshake:

Selamlar @Frkn2468 , süreciniz tamamlandı. Hizmetiniz aktif, keyifli kullanımlar :heart_hands:

Selamlar @akiyildiz69, sizden ricam Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısından kayıt oluşturup kayıt numarasını benimle paylaşır mısınız? Yardımcı olacağım :handshake:

Selamlar, bölge özelinde maalesef bilgi veremiyoruz. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı size yardımcı olacak :handshake:

Selamlar @HeroOfLatvia, süre temsili. Bölgenize GigaFiber geleceğini belirtiyor fakat süreyi dikkate almamanızı rica ediyorum :raised_back_of_hand:

Keyifli uçuşlar :rocket:

Selamlar @Yusufyigit, kurulum ekipleri sizi aradı fakat ulaşamadı. Lütfen aramalara yanıt verin. Farklı bir numara kullanıyorsanız destek kaydı üzerinden iletişim numarası paylaşabilirsiniz :handshake:

Selamlar, Bağcılar bölgesindeki çalışma durdu. Maalesef şu an için devam etmiyor. En güncel bilgi bu.

Keyifli uçuşlar :rocket:

Selamlar, sorun çözüldü. Canımız cicimiz kablolarımız güvende :partying_face:

Selamlar, sorun çözüldü :heart_hands:

1 Beğeni