GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

1. Günden geriye biz kaldık o zaman :slight_smile: Hayırlı olsun kardeşim

Sağolasın. Yakındır senide aramaları. Bana gelen ekip dört kişiydi acele acele kurulumu yaptılar, hatta öyle ki siyah kutuyu ve kabloları aşağıdan olduğu gibi bırakmışlardı. Ben merdiveni indirip plastik kelepçeleri doğalgaz borusunun üzerinden takıp kabloları toparladım. Yani yoğun oldukları çok belli, nefes nefese iş yaptılar.

2 Beğeni

Yalnız değilsin, 55 gündür bende bekliyorum. Kutu var herşey var, randevu veren yok. Yazık çok yazık.

Turgutreis mahallesi 462.sokak Esenler/İstanbul şuan kabloları evden tutuyoruz ACİLLLLL YARDIM LÜTFENN

O kablolar niye o halde bekliyor?

Büyük bir araba geldi kabloları söktü galiba bende bir baktım sabah bu halde kabloları evin penceresinden iple tutuyoruz hepsi sökülücek az kaldı ben nereye söyliyebilirim bunu daha fazla

İletişime geçtim “Adresinizde şu an fiber alt yapının bulunmadığını ilettim. Fiber alt yapının aktif edilmesi sonrasında bize iletmeniz durumunda geçiş işlemlerinizi başlatacağımızı ilettim.” yani bizim iş baya sürecek gibi dairemin içine kadar kablo çekilince ve modem, gpon cihazi elime verilince dedim herhalde hızlı biter bu iş pek öyle gözükmüyor.

TurkNet kullanıyorsan online islemler üzerinden destek kaydı açıp durumu izah edebilirsin. Forum üzerindeki yetkililer de ilgilenirler diye düşünüyorum.

Benim sıkıntı da o zaten. 55 gün oldu daha bina dışı kutu yok meydanda. Apartman içindeki küçük kutu var sadece. Sokağımın sonundaki binaya 3 hafta önce takıldı benim binada tık yok.

Senin beklerken binanın dışında siyah kutu takılı vaziyette duruyor muydu peki?

TurkNet’li olmak biraz zor gibi bunu anladım. Öğrenmek istediğim bir kaç sorum var.

1. Alt yapı için türk telekoma nasıl ulaşacaz yada bir forum mu dolduracaz?
  2. Modemi bizmi alıyoruz yoksa modem fiyatı faturaya taksitli bir şekilde yansıtılıyor mu?
  3. Kullanan arkadaşlar ne kadar memnun? Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  4. Gigafiber’de 139tl sabit fiyat mı zam oluyor mu yada olacak mı ? olduğu zaman alternatifimiz ne olacak. (çoğu kişi ödeyemeyebilir.

Bu internet olayından fiyatlardan gına geldi 28mbps internete 219tl dediler az önce çıldırdım resmen. Yardımcı olursanız sevinirim.

1 Beğeni

Bugün bina içi kutunun kablosu bağlandı ama dışarıya kutu konulmadı en azından bu da bir şeydir

1. TurkNet gigafiber başvuru sitesinden form dolduruyorsun
  2. Yeni abone isen modem talep edebiliyorsun faturana ek geliyor
    3.Hızdan yana sorun yok ama destek sistemi diğer sağlayıcılara göre daha farklı kayıt oluşturuyorsun.
  3. Ben ilk abone olurken 99 tlydi şuan 169tl ödüyorum vdsl

gigafiber altyapı soruşturması yapın eğer belliyse planlama , kaç güne geleceği yazıyor. Bana 6-8 hafta çıktı

1 Beğeni

türk telekomdan talep ettim altyapı gelecek modem+internet 169tl mı geliyor?

Hayır, sorgulattığımda öyle bir şey yazmıyor.

1 Beğeni

Hayır internet 170TL. Modem ise zyxel-vmg3625-t50b modelini TurkNet 950TL ücrete satıyor. Tabii bu modemi hepsiburada üzerinden de 900TL gibi bir ücrete temin edebilirsiniz. Gigafiber altyapısı olanlar içinse bu modem aboneliği boyunca ücretsiz veriliyor. Türk telekom tarafında da zaten size modem sağlanmıyor, faturaya ek bir şekilde alabiliyorsunuz. Modemi ayrıyaten almanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu zyxelin modemi alınabilir.

1 Beğeni

Hayır sadece İnternet 169tl

1 Beğeni

Dün sinyal yok diye kurulum işlemi yarıda kalmıştı bugün 7den sonra ekip gelip binaya gelen kutuya sinyali vermek için çalışma yaptılar şuan kutuda sinyal var. İnşallah en kısa sürede kuruluma yeniden gelirler.

Bursa / Osmangazi / Dikkaldırım

2 Beğeni

Kardeşim valla görmedim. Bana gelen bişey yok. Olsa neden yazmayayım. Hemen bakıyorum. Yoksa ben sana yazıyorum. M.cevik olarak gönderdiysen gelmeye bilir. Bildirimleri de geriye dönük inceledim orada da forumdaki ismini göremedim. Yine de kusuruma bakma satırlar arasında okurken gözden kaçırdığım için…

1 Beğeni