GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Ben Meltem cad sine çok yakınım. Mahallede kutulama bitmek üzere o halde. İnşallah daha fazla bekletmezler

Esenler / Namık Kemal mahallesinde binalara gigafiber kutusu monte edilmiş durumda. Çalışmalar devam ediyor mu aktivasyon çok sürecek mi acaba?

İstanbul / Pendik de gigafiber kullanan arkadaşlar varsa yazabilir mi? Sanırım burda gigafiber yok birçok kişiye sordum. Belki süperonline gigafiberi vardır.

Esenler Davutpaşa Mah sinde bina içi kablolama tamamlandı, binalar arası fodk bağlandı, trafo zaten alt sokakta, halen aktivasyon için ne bekleniyor @alperenatici , ekipler geçen pazartesi aktif olacağını söylemişti 1 hafta geçti …

1 Beğeni

Trabzon’da avuç yalamaya devam @alperenatici bey İstanbuldakiler ufak ufak geçmeye devam ediyorlar. Adamlarınıza Trabzon’u düşünmelerini sağlarsan sevinirim. Benim elimden anca talep doldurmak geliyor ötesi yok…

Gigafiber altyapı çalışması yapılırken önce binalara kutu konulup sonra bina dışına ofdk cihazı mı takılıyor yoksa tam tersi mi?

Bulunduğum bölge ve genelde önce binalara kutu sonra dışarıdaki dağıtım kutusu konuluyor.

Sonunda mutluyum sokağımızda altyapı çalışması başladı. Ara ara geliyorlar ve çalışmalara devam ediyorlar. Yan binamızda bina içine kadar gerekli kablolar geldi ama bizim binaya şu an gelmemiş durumdadır. Ama sokak üzerinden geçen kablolar bizim binamızı da kullandı. Bunla ilgili detay sorabilmek için çağrı numarasını aradım. Ama destek birimine müşteri olmadığım için bağlanamadım.

@SearchX planlamaya göre çalışmalar değişebilir önce kablo çekilir sonra dağıtım kutusu koyulur sonra bina içine kutu takılır

@BeReal Genelde öyle olmuyor Sizin orada o şekilde yapıldı diye her yerde yapılmıyor Bizim buraya önce dağıtım kutusu takıldı sonra bina içi kutu takıldı

@Exclusive.gamer Sizin orada öyle yapılmış diyede öyle olmuyordur yani o zaman ister planlama de ister başka birşey de. Herşeyi detaylandıracaksak bizim binaya kutu ve kablo aynı anda çekilde 2 sokak öteye farklı işlem yapıldı. Ben genel gördüğümü yazdım.

Peki aktivasyon için bütün mahallenin tamamlanmasını mı beklememiz gerekiyor bilgin varmı?

Ben ilgili kişilere sorduğumdaa tüm mahalledeki işlemler bitince aktivasyon işlemi yapılır demişlerdi. Fakat şuanda mahallenin dış bağlantı kutuları takılsada bir kısmında bağlantılar yapılmadı ama bize bağlantıları tamamlanan kısımlara aktivasyon yapıldı. Bu süreçte bizde dış bağlantı kutularının bağlantıları yapıldıktan 1-2 hafta içinde gerçekleşti.

Bursa da hala çalışma yok sanırım :frowning:

1 Beğeni

Beylikdüzü Adnan Kahveciye ne zaman geliyorsunuz

Darısı bekleyenlerin başına…
Benim oyun biter beyler :d

1 Beğeni

BİLGİLENDİRME; ESENLER DAVUTPAŞA MAHALLESİ MELİKŞAH CADDESİ gigafiber aktivasyon yaklaşık 2 ay civarında tamamlandı başvuru yaptım kurulum için aranmayı bekliyorum

@piecess hayırlısı olsun.

@dostum58 hayırlısı olsun.

Yeni başvuru mu? Yoksa TurkNet abonesi olup geçiş işlemimi başlattınız?

2 Beğeni

Evet hocam yeni başvuru daha önce TurkNet kullanmadım, N.S den Gıbırnete geçmiştim vdsl altyapısını kullanıyordum 90mbit, şimdi nasipse bi 800 900 lere doğru cıkacağız :slight_smile:

Hayırlı olsun. Binaya kutulama yapıldığından beridir ne kadar süre geçti?

Ağustosun 12 si gibi binaya kutu takmışlardı bugün aktif oldu, yaklaşık 1 buçuk ay geçmiş.

3 Beğeni