GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

@0ddssey bizde de kutu ilk takıldığında içi boştu,kutu takıldıktan sonra 2-3 ay içinde içine dışardan gelen fiber kabloyu bağladılar ekibi görmüştüm ama sanırım 2023 aralık ayında idi.6 ocakta kutunun resmini çekmişim ve sanırım kasım,aralık,ocak arasında kutu hazırlanmıştı .en azından 6 ocaktan ,16 mart’a kadar sorgulamada 1000 Mpbs görünmüyordu.17 mart günü sorgulama yaptım 1000 Mbps çıktı.dönüşüm için başvuruda bulundum gigafiber ekibi 7 gün kadar sonra ulaştı bana randevu için ertesi güne söylediler bende kabul ettim.ertesi gün öğlenden hemen önce geldiler.verdikleri modem ilk başlarda 160-170 mbps indirme yapıyordu ama 300 küsür mbps yükleme hızı veriyordu tabi telefonum maksimum 350 mbps filan destekliyor.Modem arayüzünden çeşitli ayarlar denedim olmadı dahada indirme hızı düşüyordu,öyle olunca modemi fabrika ayarlarına sıfırladım,sonra eski modemi getirip bağladım hız testi yaptım sonuç güzeldi 300e 300 hız alıyordum.tekrardan yeni modeme geçtim nedense anında düzeldi Muhtemelen TurkNet gigafiber altyapı ekibi yoğun çünkü hali hazırda onbinlerce altyapı çalışanı yoktur.Yani o sebeble ki ışık hızında altyapı döşeyip sinyal vermeleri hemen olmaz.

Başlarda bende biraz sabırsızlanmıştım kutu takılmıştı neden halen gigafiber aktif değil diyordum.Lakin durum böyle tabi sabırlı olmak lazım onu anladım.Ben TurkNet ile apartmana hiç haberim olmadığı bir anda kutu takıldı ve öyle tanıştım.Gigafiber beklentim yoktu

1 Beğeni