Gigafiber 90Mpbs geçemiyor

Merhabalar,
Gigafiber hizmetini geçen hafta bağlattık. Hız testi yaptığımda 90Mbps hızını geçemiyorum. Bunun için yaptığım adımlar:

• Cat7 ve Cat8 kablo ile denedim aynı hız, (b450 Tomahawk Max - Gigabit destekli anakart)
  • Wifi 5Ghz ile denedim aynı hız,
  • TurkNet verdiği modemin aynı bende de vardı değiştirdim aynı hız,
  • Teknik destek geldi fiber gpon modemi değiştirdi yine aynı hız,

Modem arayüzünde değiştirmem gereken ayar var mıdır bilmiyorum ama modemde 1000M görünüyor ve PC ayarlarındanda 1000M gözüyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

3 Beğeni

Foruma hoşgeldin hocam hangi ilçedesin ?

1 Beğeni

100 mbit sınırlandırma var bariz belli…
cihazdan değil hem değişmiş hem kendinizinkini kullanmışsınız…
bağlantılar 1000/1000
wifi 5 ile denenmiş o da tamam…

e apartmana gelen kutudanda ayar yapılamadığına göre aklıma ya pc de hız sınırlandırma programı var yada ana dağıtıcı kutuda kilit olduğu geliyor bir tek… :roll_eyes:

başka bi pc veya telefon ile test ettiniz mi?

Yaşadığınız problem ile ilgili destek kaydınız yoksa, hemen online işlem merkezi Online İşlemler - TurkNet üzerinden destek kaydı oluşturunuz. TurkNet size kaydınız üzerinden bilgi verecektir.

Yanıtlarınız için teşekkürler. Destek kaydı oluşturmuştum. Bugün yine teknik ekip geldi ama sorunu tespit edemedi ve bu sefer network ekibine yönlendirdi. Güncelleme olursa yazarım.
Lokasyon: Bahçelievler

Problem sizin tarafınızda değil, hattınızda hard cap 100mbit tanımlama var gibi görünüyor. Umarım en kısa zamanda limitiniz kaldırılır.

Selamlar @sennik, foruma hoş geldiniz :raised_back_of_hand: Profilinize tanımlı müşteri numarası olmadığından arıza sürecinizi inceleyemedim. Benimle destek kaydınızın numarasını paylaşır mısınız? :handshake:

Merhaba,
Destek no:57177971

1 Beğeni

Önceliğinizi ekiplere ilettim :heart_hands:

1 Beğeni

Merhabalar, Bugün kontrol ettiğimde hızım 900Mbps seviyesine yükselmiş. Sorunum çözüldü, destek ekibine teşekkür ederim.

2 Beğeni