Gigafiber 700 Mbps Upload Sınırlandırması

Gelişme olması durumunda konuyu güncellemeye devam edin lütfen. Bu süreçte göstermiş olduğunuz anlayışınız için size çok teşekkür ederiz :pray:

2 Beğeni

bende gigafiber abonesiyim ben şuan 865mbps dowland 940mbps upload hızı alıyorum daha önce bende 950mbps dowland hzı ve 940mbps uplaad hızı alıyordum sonra düştü hız ne olduysa oldu bu sorun çözülürse bende sevinirim.

1 Beğeni

hız güncellemesi gerekiyor port değişikliğimi gerekiyor bilmiyorum ancak bildiğim şey alperenatici hocam bu sorunun çözümlenmesinde yardımcı olacağı yoksa bu sorunu TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi müşterihizmetleri hızınız normal deyip geçer.

1 Beğeni

Doğrudur hocam benim mesela benden 2 ay önce alan arkadaşım 3 sokak arkamda aldığı günden beri 950/930 download 950/930 uploadı mevcut, Ama bana kurulduğu günden beri upload 720 üstüne çıkmıyor Bir yerde bir sorun var ama Bakalım az önce ekip arkadaşları aradı bir saate gelip cihazları kontrol edeceklermiş Sonrasında ne oldugununun bilgisini verecegim

bana daha önce ekip geldi bir sorun yok dedi sizin bölgenizde bu hızlar veriliyor dedi ben port değişikliği talep edicemdeyip gitti

Arkadaşlar ekip geldi, baktı etti degerler gene bozuk şuan çok düşük dedi düzeltiler saolsunlar apartmandaki kutuda yine birşeyler söküldü değişti, gpon değiştirdiler modem değiştirdiler sorun devam ediyor. ama yan bina bakın yan bina 10 adım mesafe, orada 10 adım uzaklıktaki yan yapışık binada 950/930 download 950/930 upload mevcutmuş :smiley: ama bende yok 700 den yukarısı, başka birşey yapamayacaklarını söylediler saolsunlar gittiler, kullanıcı id tanımlama ile alakalı bir durum olabilir it ye bildiricem dedi gitti arkdaşlar

ZTE ZXHN F601 Modeli mevcut bende

Transmit rate: 2.488Gbps downstream; 1.244Gbps upstream

sizin bulunduğunuz bölgede ve benim bulunduğum bölgede gigafiber abonesimi cok hiz bu yuzdende olmasi gerektigi gibi degil hiz

Mevcut kapasiteler müşteri çoğaldıkça hizda düşme oluyor olabilir

Hocam 10 dairelik apartmanda bir ben varım, çok basit hocam yan bina karşım degil bakın hemen yanım 10 adım mesafe ya var ya yok paralel aynı kablo üzerinden geliyoruz daha bu gün kurulum yapılmış hemen yanımda orda böyle bir sorun yok, bende var bana verilen cevap size bu kadar hız verebiliyoruz :smiley: şimdi buna nasıl kendini inandırırsın bu durumdan anladıgım yan binaya kıymalı börek, ee sana sade kol böreği yersen oluyor, her yetkilinin azında 1000 demiyoruz 1000e kadar diyoruz ee 10 adım yanda var ona veriyorsun bana niye yok anlamadım neyse cok uzatmayada gerek yok bana bu söylenenler sacma geliyor arayıp aboneligimi sonlandıracagım teşekkürler herkese

Hocam ayni sureci bende yasadim banada bizim size vereceğimiz hiz bu kadar demislerdi TurkNet oimden

@BLackOwL bende var zaten 1000/1000 başka bir iss hat, ben bunu ikinci olarak aldım, şimdi gelelim son duruma sabah gelen ekiplerin yaptıgı değişiklikler sonrasında durum düzelmeyince işime döndüm ilk ekip gittikten 30 40 dakika sonra bir arkadas daha aradı müsaitseniz gelicem kendi cihazımla dedi saolsun geldi az once sorun varsa port değiştiririz çözmek icin ne gerekiyorsa yaparız dedi, ilk kendi bilgisayarını taktı 930 940 upload var, bir sorun yok dedi sonra gel benım cihazda bakalım dedim aaa bir baktık benim cihazdada 940 upload oldu, sordum ne yapıldı dedim birşey yapılmadı dedi olabiliyor bu tarz durumlar dedi :slight_smile: saolsun bende tamam dedim madem kendi kendine düzeldi zahmet verdim sizede dedim teşekkür ettim gitti, sorunumu çözdükleri icin TurkNet 'e teşekkür ederim

5 Beğeni

@erdo205 Hocam siz Bahçelievlerin neresinde oturuyorsunuz ?

Büyük ihtimal port degismistir yada hiz guncelleme yapılmıştır

1 Beğeni

Bahçelievler, Soğanlı Mahallesi, Soğanlı Caminin 100 metre yukarısı köşe eczanesinin orada

Ayni sorun bendede var benim sorunu da çözümleseler süper olurdu

1 Beğeni

Bende bahçelievler merkez postanesinin dibindeyim Üçyıldız sitesi Türktelekom binasının bitişiği duvardan atlayınca telekoma düşüyorum fakat bizim burada gigabit yok neyse site komple yapılacak umarım TurkNet bir akıllılık eder de siteye komple ggigabit çeker

1 Beğeni

Saolsunlar ilgileniyorlar ekibin biri gidiyor biri geliyor ama durumun düzelmesine cok sevindim insallah kısa sürede sizdede düzelir

1gigabit en az olması gereken hız bu olması gerekiyor

1 Beğeni

anladığım kadarıyla gigafiberdede hız kilidi var türktelekomda vardı hız 100mbps yerine 88mbps alıyordu hız kilidi kaldırınca ozaman 100mbps hız alınıyordu