Giga fiberde akşam 19 dan itibaren hız düşmesi sorunu basladi

akşamları 19 ile 24 arası hız düşmesi ve ping artması sorunu başladı gunduz 850mbps dowland hızı alıyorum akşam 300mbpsye kadar düşüyor hiz

ayrıca daha once ipv6 vardı bugün itibarı ile ipv6 da yok

IPv6 vardı ama şuan yoksa ayarlardan sadece IPv4 ü açın belki düzelir. IPv6 yokken dualstack açınca genelde kötü oluyor diye yorum yapanlar var forumda. IPv6 pek düzgün çalışmıyor diye düşünüyorum.

IPv6 sız benzer sorundan bende etkilendim. Aşırı yavaşlamalar kendiliğinden, geri kalanı statik ip alınca geçti bende nedense. Bkz: Gigafiber hız hk

Merhabalar, hangi bölgeden hizmet alıyorsunuz? Müşteri numaranızla birlikte bana bu durumu özel mesaj üzerinden iletir misiniz? Bir kontrol edelim. Bakalım. Size net bir dönüş yapalım.

28 mbitten 35 yapmak için 50 takla atan ben :slight_smile:

modem değerleri nasıl snr margin

Giga güzel zaten ama alışınca çok fark etmiyor. Çoğu siteden şahsen ben 200 mbit geçik hız görmedim. 1000/1000 yerine 200/200 tarife olsada yeter yani çoğu ISS’de. Bi Süperonlinede adam gibi 200/20 paket gördüm sadece.

Giga ya verilen modem zaten yetersiz kalıyor gözümde, tam kapaside bağlantıyı kullandığınızda modem yanıt vermiyor bazen. Ağ boyunca pinginiz 40-80 e ulaşabiliyor (bufferbloat)

Düzeltme yapayım, 200 geçik derken son nesil i7 bir işlemci ve nvme diskler ile steam ile 500 mbit geçemiyorsunuz zaten, ortalama site bant genişliğinden kurtarmak için 200-300 bandına kilitliyor.

evet turknetin verdiği 8623 modem de tam kapasite 1gigabit kullanamiyorsun