Gerekli hız verilmiyor.!

Merhaba,
10TL karşılığı 100MB pakete geçiş yaptım. Yapmadan önce ne kadar hız alabilirim bölümünden hızımı sorguladım ve 82MB çıktı. Pakete geçiş yaptım.
Ancak hız testi sonuçlarında sürekli olarak 33-38MB hız aldığımı görüyorum.
Destek kayıtlarında ise 100MB hız modemime ulaştığını belirtiyorlar.
Ben neden göremiyorum bunu testte? Ne yapmam gerekiyor?
Modem ayarlarında daha önce değişiklik yapmıştım. Bundan kaynaklı olabileceğini düşünerek modemi fabrika ayarlarına daha sonra reset attım ama düzelmedi.
Hangi yolları izlemem gerek? Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varsa sorunu nasıl düzeltiğini paylaşırsa sevinirim.

Hizmet numaram: 3295852
Abone numaram: 1530833

HIZ TESTİ SONUÇLARIM VE MODEM HAT DEĞERLERİM

bu modem yanlış hatırlamıyorsam AC destekli değil, 5Ghz bandı yok yani. İç tesisatınızda problem yoksa ve DSLAM kilidine takılmadıysanız 2.4Ghz’de bu hızı almanız normal.

İnternet hız testinizi kablolu olarak mı yapıyorsunuz kablosuz olarak mı?

Daha önce aynı modemle bu pakete geçiş yaptığımda 88-90MB hız alabiliyordum. Nedense şimdi böyle bir sorunla karşılaştım.

Kablosuz olarak yaptım.

İnternet Hız Testi
Hız testini kablolu olarak yapıp sonuçları tekrardan bizimle paylaşırmısınız?

Kablolu olarak yaptığımda gerekli hızı alabildiğimi gördüm ama kablosuz ile bu kadar fark olmaması gerekiyor. Daha önce de bu pakete geçiş yapmıştım kablolu ile kablosuz arasında 5-6MB fark oluyordu. Şimdi ise 55MB’lik fark var.

1 Beğeni

Modem konumlandırmanızı doğru yaptığınızdan ve etrafında sinyalin düzgün yayılmasını engelleyecek şeylerin olmadığından emin olunuz.Ardından tekrardan hız testi yapınız eğer hala sorun devam ediyor ise modem teknik servisi ile iletişime geçmenizi öneririm.

2 Beğeni

Birde hocam bu resime göre hangi wifi kanalını kullanmam daha iyi sizce? Pek anlamamda. @Baran

2 ile 5 arasını önerebilirim.

sanırım modem kablosuz ayarlarından 40 mhz secerseniz sorununuz çözülecektir

Halil Bey, merhaba herhangi bir sorun gözükmüyor. Hız testlerini kablosuz olarak yaptığınız için bu sonuç çıkıyor. “Bu kadar fark olmaması gerekiyor” demissiniz haklısınız ama, kablosuz testlerde modemin konumlandırılmasından, aradaki duvar sayısına göre de bu hız sonucları değişiklik gösterir. Modeminizde 5 gzh özelliği yoksa bu sonuçlar normaldir. Kablosuz sinyalden daha iyi yararlanabilmeniz için aşağıya wifi ayarları linki bırakıyorum göz atmanızı tavsiye ederim.

1 Beğeni