Genelde gece 3 ve 5 arası giden kronik internet

Başlıkta belirttiğim gibi son zamanlar da gece 3 ve 5 arasında gündüz daha hic gittiğini görmedim internet kesintisi sorunu yaşıyorum ve bu durum bana özel de degil bir cok TurkNet kullanan kiside gittigini gördüm twitterdan bakarak sorun bölgesel mi nasıl bilmiyorum ama iste en son 17 si 2 gün önce gitti gece 1.5 saat falan geldi tekrar gitti ama son zamanlarda bu olay belirttigim saat araliginda 1 saat minimum falan kesinti oluyor durumla alakalı destek talebi olusturdugumda tt ekiplerine 2 kez gorustum 2 farkli kisiyle anlattigimda bir sorun olmadigini degerlerimin normal oldugunu soyleyip TurkNet ip kaynakli olabilecegini soylediler TurkNet destek ekipleride bu saatlarde giden int kesintilerini dogruladi en son durumu onlara yazdim tt ekiplerinden gorustugum durumu simdi bu durumu bir tek ben yasiyor olamam heralde var mi bunun cozumu yardimlarinizi bekliyorum

aynı sorun bendede var

Aynı sorun kesinlikle bende de var ve artık bıkmış durumdayım,önceden gece 2-3 arası kesilip daha da zor duruma sokuyordu artık 3-5 olmuş durumda,yine sorun oluyor.Kesinti esnasında Keenetic arayüzünden baktığım pppoe doğrulaması başarısız diyor bu durumlarda.Kaç kere ticket attım hepsinde sabah internet olduğu için kaydı kapatıyorlar.Bir şeyler yapıyorlar ama anlamıyoruz.

1 Beğeni

Turktelekom kullanıyorum aynı saatlerde bende de kesintiler oluyor hocam

1 Beğeni

İpv6 kullanan arkadaşlarda oluyor mu acaba?

İp domain hizmet sağlayıcılarda da sorun olabilir🤔

evet ben ipv6 kullanıyorum ve akşamları 3-5 arası kopma oluyor

Bendede ipv6 var fakat sadece dün gece 2 kere 10 dakikalık kopma olmuş onun dışında gün içi veya bu gece herhangi bir kesinti olmadı

Şu kopma yaşayan arkadaşlar loglarınıza bakar mısınız bir, lcp terminated by peer hatası var mı ?

Ben bu pppoe kopmalarını 1.5 ay önceden yaşamaya başladım. Son 1 haftadır sorun yok.

Sürekli pppoe kopuyordu, TurkNet e kayıt açtım. 10 gündür hâlâ TT den rapor mapor birşey bekliyorlar :slight_smile: Bende 1 haftadır sorun olmadığı için üstelemiyorum…

aynı hata 30saniyede bir bende oluyor

Şimdi olaya @EFG müdahil oluyor ve herkesin sorununu birkaç günde çözüyor :slight_smile:

1 Beğeni

Merhabalar, öncelikle bu durumu kontrol etmemiz gerekiyor. Neden kaynaklandığını bulup size daha net cevap vermeye ve yardımcı olmaya çalışacağım. Sizden ricam bu durumu yaşayan kullanıcılarımız müşteri numaraları ile birlikte yaşadıkları sorunu doğru bir şekilde anlatarak bana özel mesaj üzerinden ulaşabilirler mi?

3 Beğeni

Bende sizdeki hatalar dan yok ama şu şekilde var. Türkçe meali bilenler yazabilir :slight_smile:

Bu hataların konuyla alakası yok

Bu hatalar geliştirici sürümünün hatasıydı, bir sonraki sürümde düzeltildi. Siz şuan 3.7 beta 5 veya 3.7 beta 6 sürümünde olmalısınız.

Enes Bey,müşteri numaramı özelden gönderdim,açıklamayla birlikte.
Download için tavsiye edilen,02:00-08:00 saatleri arasını kullandığımız için,03:00-05:00 kesintileriyle devamlı karşılaşıyoruz.Saygı ve Selamlar.

Bu kesintileri iki üç gün daha kontrol edelim. Eğer durum hala devam ediyorsa hızlıca aksiyon alalım.

Benim pppoe kesintileri 1 1.5 ay civarı sürdü. Son 1 hafta 10 gündür sorun yok. İnş böyle devam eder.

1 Beğeni

@asdas127816 aman nazar değmesin :nazar_amulet:

2 Beğeni

Bende bu sorun aynen devam ediyor,Enes Bey araştıracaktı bir sonuç alabildi mi acaba…

Gece 3 ile 5 arasında internette ne gibi işin olabilir normal şartlarda o saat diliminde insanlar uyur