Gelmek bilmeyen Gigafiber

Genelde kapasitenin download yönünde kullanılmasından olsa gerek. Çoğu kişi genelde upload yoğunluklu işlem yapmıyor.

1 Beğeni

Bende de durum bu caddenin 20 binalık kısmında gigafiber yok. 100-150m kablo aslında :slight_smile:

Allah sabır versin :drooling_face: ilk adsl çıktığı zaman duyduğumda inanamamıştım böyle bir hız mı olur hemde kotasız hemen geçmem lazım diyip ne uğraşmıştım. kolay değil 256 Kbps’dan 1 Mbps geçiş yapmak :rofl:

şimdi 100 Mbps var ve beğenmeyip 1000 istiyoruz ve sabırlı değiliz :rofl:

bu arada bu sitede ne kadar Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Esenler, Bağcılar, Sultangazi’den kişiler var ya sanıyorum bütün mahalle burada :blush:

2 Beğeni

Hocam benim yaşadığım durum sizlerden daha kötü. :frowning:

1 Beğeni

Merhabalar, GİGAFİBER altyapımız konusunda sürekli aynı şeyleri söylüyor gibi olabilirim ama bunlar doğru olan şeyler :slight_smile:

TurkNet olarak her zaman tüm kullanıcılarımıza en iyi şekilde hizmet verebilmeyi amaç olarak ediniyoruz. Tabii bunların yanı sıra özgür bir şekilde daha hızlı erişim sağlamanız için elimizden geleni yapıyoruz. Bu sebeple GİGAFİBER altyapımızı genişletmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu altyapıyı genişletmek çok kolay değil :frowning: Önce araştırma aşamasına giriyoruz. Bu hizmeti nerede, nasıl verebiliriz? Bu soruların cevabına ulaşmak ister istemez zaman alıyor. Stratejik ilerlemek zorundayız. Çünkü bu aşamada bize çıkacak maliyet tablosu çok önemli…

Daha sonra belirlenen bölgelere GİGAFİBER altyapımızı çekmek istediğimiz zaman yasal belirli kurallara uymamız gerekiyor. Alınması gereken izinler var ve uyulması gereken bir çok prosedür var.

Forum üzeridnen bir çok arkadaşımıza denk geliyorum. Kutu koyuldu ama hala aktif olmadı! Ne zaman getireceksiniz! vs gibi… İnanın sizin kadar biz de size daha yüksek hızları en kısa sürede verebilmek için uğraşıyor ve çalışıyoruz.

Bize inanmaya devam edin. Sizlerle birlikte daha çok büyüyor ve ileriye gidiyoruz. Hep beraber yapılmaz denilen şeylerin nicelerini yapmaya :nazar_amulet:

4 Beğeni

Vay vay vay o neymiş ya :sweat_smile: TurkNet, vallahi seni savunacağız :rofl: Umarım 2022’de bu mutluluğu biz de tadarız. Yanıbaşım Gaziosmanpaşa’ya gelince insan umutlanmıyor değil. O yüzden çete gibi geziyoruz çevre ilçelerle :sweat_smile: Sizin ev de altyapı kapsamı dahilinde mi? Yoksa yine eller açık duada mısınız bizim gibi :rofl: @Tarik Teşekkürler. Dediğiniz gibi olma ihtimali de var. @EFG detaylı ve aydınlatıcı bilgilendirmeniz için çok teşekkürler. Benzer sorular çok fazla sorulduğu için, cevaplar aynı gibi geliyor. Verecek başka bir cevap yok çünkü :slight_smile: TurkNet’in tamamen kendisine ait geniş bir altyapı ağına ve abone sayısına sahip olup, anında doğrudan müdahalelerde bulunabilmek, tüm kontrolün elinde olabilmesi için tüm gücüyle uğraştığını herkes biliyor, ama sabırsızız işte. Çünkü TurkNet; Bu ülkede bir ev kullanıcısının bu fiyatlarla böyle bir hizmete sahip olunabileceğini, rüyalarda görmekten çıkarıp gerçeğe dönüştürdü. Bunun da böyle getirileri oluyor işte :sweat_smile: Sıranın bizlere gelmesi için umut etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Mecburen bekleyeceğiz. Tek temennim, bu kavuşmanın uzun sürmemesi :pray:

2 Beğeni

Bağcılara gelecekmiymiş özellikle kirazlıya?

Bizim sokakta Türk Telekom’un , Süperonlinenın ve İbb’nin Fiber Altyapısı var büyük ihtimal bizim buraya gelmez gigafiber

İbb’nin fiber altyapısımı varmış ksksh :smirk:

valla sanayi mahallesinde de durum aynı hiçbir ilerleme yok maalesef

bu trafik ışıkları ve sokak lambaları için konulan beton kanal

1 Beğeni

şükür kavuşturana rabbimmmmmmmmm :star_struck:

tez zamanda da gelip bağlarlarsa tadından yenmeyecek :yum:

5 Beğeni

Hayırlı olsun hocam. :raising_hand_man:

Bizim bina da haftalardır aktif olmuyor hizmet, pardon es geçiliyor. Siz çok şanlısınız.

1 Beğeni

@EFG İstanbul Avcılar Mustafa Kemal Paşa mahallesi için çalışma planı var mı ? Yapa altyapınızda olmasam telekom sağolsun 8 mbps destekliyor o kadar kötü altyapı var.

bakalım ne zaman kuruluma gelecekler ? bizim mahallede daha tık yok güya yılbaşına kadar tüm mahalle ve sokaklarına çekecekler hattı… ama nerdeeeee

Bakalım bizim Mahalleye ne zaman altyapı çekicekler 2021 yılında daha bir tık yok.

Bugün bağlandı darısı bekleyen herkesin başına :slight_smile:

bu arada @Alas etiketlememi söylemiştin buyur test sonucu :blush:

6 Beğeni

Yanlış anlamayın ama kıskanıyorum bak :smiley:

1 Beğeni

Kemerler bağlansın :rocket:

4 Beğeni