Gelen hız , Alınan hız

Merhaba
Eklediğim resimde görüldüğü gibi modem max rate 69mbit görünüyor.

Data rate yani modemin buluştuğu hız ise 55mbit görünüyor.

Kayıp 14mbit neyden kaynaklı oluyor
Data kablosundan mı
Snr margin 11 de düşürdüğüm zaman max rate ve data rate artmaya başlıyor.
Eğer ince ayar yapmaz isem crc hatası çoğalıyor.

1. Soru Kısacası 14mbit nerde
  2. Soru snr margin düşürüp sağlıklı bağlantı nasıl elde edebilirim iç tesisat kablosu değiştirmek le mi.

Yoksa bakır kablo internet le anca bu kadar mı

Modeme gelen maksimum hızı almaya çalışırsan hat işkence çeker. Şuan en sağlıklı durumda tanımlama yapılmış şekilde kullanım sağlıyorsun.

1. Hat değerlerinde yazan max rate hattın en üst sınırı oluyor onu alamazsın yoksa hat kopar. DSL kablonun tam kapasite o kadar olduğu için o hızı taşıyamaz.
  2. Snr margin düştükçe hız artar snr en alt sınırı 8 olarak belirlenir, 8’den aşağısı kopma veya crc olabilir. Normalde snr 12 en sağlıklısı ama aldığın hız düşer. TurkNet herkese 8 olarak veriyor.

Merhaba
Snr yi 0 veya 1 yapsam dahi TurkNet 8 mi yapıyor?

Şuan gece 03:33
Max rate 3 mbit yükselmiş sanırım interneti kapatanlar olunca sokaktaki kabin birkaç mb yükseliyor.

Garip geliyor bu olay da bana

Merhaba
Zaten paket 100

Dediğinizi gerçekten anlamıyorum , NMS hız profili nedir?

100mbit lik paketteyim.
Aşada bakarsanız resim de ekledim

Arkadaşım 100Mbps’lik pakette olman birşey değiştirmiyor. Çünkü TurkNet’te tek paket var. Sana 100Mbps tanımlıyor fakat senin altyapın 100Mbps kadar desteklemiyorsa kullanamazsın. Yukarıda belirttiğin üzere hattın 64Mbps kadar destekliyor. Bunu da maksimum alamazsın, hattında sürekli kopmalar olur. Hattının şuanda kopma vs. olmadan kullanım yapabileceğin şekilde hızın sınırlandırılmış. Başka bir firmaya da gitsen değişen birşey olmayacak. Ha onlar sana 100Mbps tanımlamayacakta, direk 75Mbps paket tanımlayıp 55 verecek ya da direk 50Mbps tanımlayacaksın 50 sabit alacaksın.

Daha kolay bu durumu sana nasıl açıklayabilirim bilemiyorum.

Merhaba asus marka modem kullandığınızı görmekteyim asus modemlerde SNR ayarını manuel olarak ayarlayabiliyorsunuz isterseniz snr değerini 8 dB e sabitleyerek max kaç hız alacağınızı veya sağlıklı bir bağlantı olacak mı gözlemleyin 14 mbps lik kayıp a gelince modem en sağlıklı bağlantı hızı kaç ise ona göre otomatik ayarlar.