GeForge Now Hız Kısıtlaması

7 ay önce abonelik alıp türkiye serverlarina giriş yaptım
Fakat hizim sürekli 15mbs ye kitlenmiş gibiydi.
Forumda birçok kişi aynı şekilde sorunları belirtmiş ve gerekli çalışma yapılacak denilip konu kayıplara karışmıştı.
Daha dün tekrar kontrol etmek istedim
Ve yine aynı sorunla karşılaştım.
15mbs kitli durumda.
Vpn uygulaması kullanarak denedim ve bi baktım hız 45 mbs. (Turkiye serverına bagli)
Fakat ping değerim yükseldi normal olarak.

Anlayacigim TurkNet hız sınırlaması koymuş gibi duruyor
Osmaniye\Bahçe ilçesindeyim
Modeme ulaşan hız 50mbs

Testleri hem wi-fi hem eternet kablosu takılı olarak denedim.Farkli cihazlardan da denedim
Sonuç hep aynı *15mbs…

(TurkNet standart baglantı)

Vpn üzerindeki değerlerim.

Sorunun çözülmesini arz ederim.

Ilgilenebilecek kimse yokmu?

Merhaba, modeminizi resetlemişsinizdir diye düşünüyorum…
Kablolu üzerinden test yapıp görselleri paylaşır mısın?

Evet modemlik bir sorun bulunmamaktadır

Vpn uygulamasıyla yapılan test

Test sonuçlarını, arıza kaydınıza gönderin ve çevrenizde GFC NOW uygulamasını kullanan var mı, test sonuçları nedir ve hangi operatörü kullanıyor?

Çevremde malesef kullanan yok
Ama sorunun TurkNet 'e bağlı olduğuna eminim.

Merhaba, Arkadaşa hemen yardımcı olayım. Bende GeForce Now’da ağ testi yaptığımda düşük hız çıkıyor. Bu Ağ ile akış göndermeniz önerilmez diyor. Modeme 45-50MB ulaşıyor ve GeForce Now’un ağ testinde 11MB-15MB arası çıkıyor. Bu sadece arkadaşın yaşadığı bir sorun değil. KABLOLU/KABLOSUZ fark etmiyor. Aynı hızı ve hatayı veriyor.

1 Beğeni

Herhangi bir DNS sunucusuna bağlanıp hız testi yapmayı denediniz mi peki? 1.1.1.1 DNS sunucusuna bağlanabilirsiniz.

Evet dns olarak çoğunu denedim fakat dns ile ilgili değil
Sizin önerdiğiniz dns ayarlarınıda denedim Sonuç ayni

Sorunun benden kaynaklanmadığına eminim
Bu forumda geçmiş konuları aratarak bulabilirsiniz birsuru kişi bu durumdan etkilendi
Sorun türknetle ilgili
Destek kaydı açtım üstüne gittim fakat nafile
Kabullenmiyorlar

Aynı sorun bende de var 15’e sabitlenmiş durumda, bir önceki iss’de böyle bir sıkıntı yoktu. Ben TurkNet 'e geçeli 2 hafta oldu ve aynı sorunu yaşıyorum, sanırım bize farklı yollar gözüküyor yine :slight_smile:

edit: Premium GeForce Now kullanıcısıyım.

Vpn ile test yaptığınız zaman değerler iyi gibi görünüyor fakat ping yüksek. Farklı bir VPN programı ile hızlı bir sunucuya bağlanmanızı öneriyorum.

Hocam vpn olarak hepsinde aynı ping değerini alıyorum
Bunun ortasını bulsa bulsa TurkNet bulur

Daha bekliyorum birisi buyur kardeşim gel derdini çözelim der inşallah

Merhabalar, daha önceki konularda da açılan sorun başlığı var. Bu konu ile ilgili epey yakından ilgilenmiştim. TurkNet çalışanıyım ve forum moderatörlüğü yapıyorum.

TurkNet tarafında yapılan herhangi bir hız kısıtlaması GeForgeNow’da bulunmuyor. Ancak ben yine sizin için bu konu altına gelen sorunları toplayıp Network Ekiplerimize tekrar iletip incelettiririm.

Bu sorunu yaşayan kullanıcılarımız durumlarını açıklayarak bana özel mesaj üzerinden müşteri numaralarını iletebilir mi?

3 Beğeni

Dönüş sağladığınız için teşekkür ederim🙏

1 Beğeni

özelden nasıl yazabilirim forumu pek bilmiyorum yeni üyeyim.

Mesaj atmak istediğiniz kişinin üstüne tıkladıktan sonra mesaj butonuna basıp gönderebilirsiniz.