Geforce Now'da Anlık Kesilmeler

Hmm okey onu yapmamıştım şimdi yapacağım.

1 Beğeni

Dün ve bu gün olmak üzere sürekli internetim gidiyor. DSL lambası sönüyor 10dk sonra geliyor sonra yine gidiyor. Dün destek kaydı açtım ve az önce böyle bir cevap geldi:
Merhabalar -----------,

Yaptığım kontrollerde kesintilerin modem tunnel ayarlarından kaynaklı yaşandığını görmekteyim. Modem tunnel ayarlarını düzeltebilmek için, modeminizin yazılımını kontrol etmenizi, güncel yazılım değilse, modemi güncellemenizi, eğer modem güncelse mevcut yazılımı yeniden yüklemenizi rica ederim. Bu yüklemeden sonra modeminizi fabrika ayarlarına alarak yeni baştan kurulum yapmanızı öneririm. Sonrasında sorun yaşamaya devam ederseniz, bana iletebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Destek Kaydı: 44535432
@Baran @Allison @ModeratriX @TworA

Bu cihaz yurtdışı cihazı mı? Biliyor musunuz?

1 Beğeni

Temsilciye “Sistemimi 24 Saat boyunca, ASUS arayüzümünden geri bildirim ayarları yaparak sistemim incelenecek ve bu durum da kesintilerin veya farklı bir durumlar meydana gelebilir” diye belirttikten sonra şu ayarları yapın ve “X” olan yerleri size uygun doldurup ve eklemek istediklerinizi veya düzeltip yollayın, Gönder’e basın. Bu ayarları yaptıktan sonra 24 Saat boyunca modeminizi kapatmayın ve her hangi bir fiziksel/yazılımsal değişiklik yapmayın bir de öyle inceleyelim.

2 Beğeni

Ürün’ü Media Markt tan almıştın yurt dışı değildir diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Arkadaşlar sürümü düşürdüğümde sürekli dsl bağlantım gidip geliyordu. Bende eski sürümüne geri çıkardım aynı zamanda TurkNet destek teki arkadaşlarda hattımla alakalı kontrol sağladılar. Şu anda 1 gün 21 saatte 25469 CRC alıyorum. Daha öncekinden daha iyi en azından(250.000 Crc nerdde bu nerede). Bir de başka bir şey söylemek istiyorum sabahları Max Rate: 152000 civarında ve Snr Margin: 15-17db arasında geziyor. Akşam ve geceleri Max Rate 132000-129000 arasına düşüyor Snr Margin: 9-12db ye düşüyor bunun sebebi nedir.

@TworA @ModeratriX @Allison

1 Beğeni

Ben de yaşadım bu tarz sorunla, 1-2 gün derekorum 400-500k olması lazım ama şimdi günlük 250-300 CRC alıyorum. :slight_smile:

Akşam ve gece kapasite aşımı olabileceğinden dolayı, bu tarz düşmeler meydana gelmektedir. Artık hat değerleri gerektiğinden fazla düştüğünü ve CRC gibi birtakım hataların 2021 yılı dolayısıyla bazı kullanıcılar da fazladan arttığını gözlemledim.

CRC hatalarını burada konuşuyoruz ve bazı çözümler sunuyoruz

1 Beğeni

Yoğun kullanım saatlerinde dolabın kapasitesinin düşmesi senin de hızının düşmesine sebep olabilir.

1 Beğeni