Geforce NOW Kısıtlama Var!

İnter hızımda hiçbir sorun yok betanın başlarında 20ms aldığım servis artık 60ms üstü. Aynı apartmanda bir komşum başka bir firmada onun bilgisayarında test ettiğimizde sonuç 24ms gibi bir şey bende hep 60ms bu düzeltilmese aboneliğimi iptal ettireceğim.

Wifi 6 5GHZ standartında bağlanıyorum. Ethernet kablosu ile masaüstü bilgisayarımda aynı değerleri veriyor.

İstanbulda belirli markaların sunucularında gecikme var! Yunanistan ve avrupadaki çoğu sunucudan daha yüksek gecikme değerleri var.

Onun sebebi tahminen cogent türk telekoma göre daha iyi hizmet verdiği içindir

Olabilir ama sadece TurkNet kullananların GeForce now da sorun yaşaması garip.

sadece büyük markalarda gecikme çok fazla datacenterlarda gecikme seviyeleri normal

Büyük marka ve datacenterdan kastınız ne tam olarak anlayamadım ? Sonuç olarak birçok marka datacenterlarda barındırma yapıyor ? Örneğin geforce now nedense ankarada turkcellin datacenterında barındırılıyor. İstanbula neden konuşlandırmadıklarını çok merak ediyorum.

Hocam sorun şu millenicom kullanan komşumda hiçbir sıkıntı yok aynı hatta TurkNet kullanıyorum 60 ms alıyorum komşu 24ms civarı alıyor garip.

Çözüm bulunmuyor müşteri hizmetlerindede forumdada çok garip.

buna kısıtlama demezdim bakır kabloda tam verimli olmaz. Fiber kablodan tam verim alınır.

Altyapım fiber zaten evime kadar geliyor kablo ve oradan pona bağlanıyor.

tracert testlerini paylaşır mısınız görelim nerelerde neler oluyor

Hangi siteyi gireyim.

Buda lan kablosu ile ilki 5Ghz wifi ile idi.

google değilde geforce now için bi ip varsa onu paylaşın ben kullanmadığım için bilmiyorum maalesef standart

8.8.8.8
vie.valve.net
1.1.1.1

genel olarak bağlantı sorunlarında bakılanlar ancak geforce now a özel birşey olduğu için oraya atarsanız daha iyi olur

06-ulus-xrs-t2-1—00-gayrettepe-xrs-t2-1.statik.turktelekom.com.tr (81.212.213.179) 75.221 ms 73.268 ms 72.698 ms

Çok saçma hocam.

İstediğiniz testleri yaptım sorun nerede?