Geforce ile oyun oynamak

Herkese selamlar,
Ben Geforce now ile rust oynuyorum ama oyun sırasında internetim yavaşladığı için görüntü kalitesi inanılmaz düşüyor ve ping oluşuyor 2-3 dakika içinde düzeliyor ama bunu sık sık yaşıyorum ve oyun deneyimimi olumsuz etkiliyor. Bilgisayar modeme kablo ile bağlı ve oyuna başlamadan önce modemi kapatıp açıyorum ki CRC hataları vs temizlensin diye ama yinede aynı sorunu yaşıyorum.
Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?
Yapmam gereken bir ayar vs var mı?

85.29.14.0/24 IP range details - IPinfo.io
85.29.18.0/24 IP range details - IPinfo.io
Bu iki ip aralığına pingplotter gibi uygulamalar kullanarak paket kaybını ve pingi ölçüp değerler kötüyse TurkNet 'e destek kaydı açabilirsiniz. Sıkıntı geforce now da da olabilir çünkü ben de bazen sıkıntılar yaşıyorum internetimde problem olmamasına rağmen o zaman da gameplustan yardım almayı deneyebilirsiniz.
Örnek IP
TR West (İstanbul) 85.29.18.157
TR Central (Ankara) 85.29.14.164

1 Beğeni

Bende TurkNet vdsl kullaniyom geforcenow çamur gibi oluyor paket kaybida cok yuksek.

Bu arada şunu farkettim eğer TR West sunucusunda oynuyorsanız TR Central sunucusunu deneyin, TR West sunucusundan çok daha stabil.

İlginiz için teşekkür ederim. Ama ne yazıkki bu kadar teknik bilgiye hakim değilim. Ve oyunu Mac bilgisayardan oynuyorum mac os’a göre bahsettiğiniz programlar var mı?

aynı sorunu bende yaşıyorum. Nisan’da gigafiber kutusu takılınca GeForce Now almıştım 3 aydır aktivasyon yapılmayınca doğru dürüst kullanamadım. hali hazırda da 2016’dan beri turk.net abonesiyim zaten. mevcut hattımda paket lose 20 falan gösteriyor piksel piksel oluyor. uğraşmadım da düzeltmeye. gigafiber hevesi ile almıştım zaten…

1 Beğeni

Bende speedtest yaptıımda 35-40 arası çıkıyor ama oyunda çözünürlük kayıpları sık sık oluyor. Bence Turknetin Geforce now ile anlaşma yapıp düzeltmeler yapması çok iyi olur

Bugün Mobilden geforce now girdim hem tr hem yurtdışı ağında serverları gecikmeler mevcut bir problem var sanırım pc deneyemedim

Ben ortalama 2 aydır oynuyorum bahsi geçen gecikmeler oluyor hep

Bahsi geçen gecikmeler internet cafe benzeri yerlere gittiğimde hiçbir şekilde sorun yaşamadım TurkNet 'e bir problem var sanırım en son GeForce now 2 hafta önce Media market’te girmiştim internet tarayıcısından hiçbir problem yaşamadım yurtdışı ağından VPN ile beraber

Bence de haklısınız. Benim farklı bir yerden deneme imkanım bulunmadı ama aynı oyunu aynı sunucuda yine geforce ile oynayan ve benimkinden daha kötü interneti olan TT kullanıcısı arkadaşlarım var. Onlar benim kadar fazla sorun yaşamadıklarını stabil olarak oynayabildiklerini ilettiler. Bu durumda sizin de tecrübeleriniz gösteriyorki TurkNet ile geforce now arasında bir sorun var. Umarım bu sorunun farkındalardır ve en kısa sürede çözerler

1 Beğeni

Şahsen Rize’den cam gibi oynuyorum. En ufak paket kaybı ya da bulanıklaşma yok.

Hat değerleriniz nasıl peki?

Yükleme çok iyi, indirme ise normal sayılır. Vaat edilen hızı saat kaç olursa olsun alabiliyorum.

Şansınıza alt yapınız yeni sanırım. Darısı bizim başımıza. Ben 10-15 senelik altyapıyı kullanıyorum hala :slight_smile:

1 Beğeni

Çok da yeni sayılmaz ama iyi durumda. :slight_smile:

1 Beğeni