Garip bir internet sorunu

Merhabalar, henüz TurkNet’e geçemedim. 2 kat olarak tek modem VDSL Turk Telekom kullanıyoruz. Üst katta oturduğum için bina dışından çektiğimiz kablo ile kullanıyorum. 1,5 hafta önce internette anormal bir durum yaşanmaya başladı.
Sorun şu; İnternet hızım normalde 24 mbit olarak ölçülüyordu, bir anda internet hızım 3-4 mbit’e kadar düştü. Düşmesiyle beraber de çook garip bir sorun başladı. İnternetim normalde var, yavaş bir şekilde. İnternette gezinirken var, farklı bir uygulama açtığımda internetim bir anda 10 15 saniyeliğine gidiyor sonra geliyor. Tekrar internette gezinmek için browser’a döndüğümde internet tekrar kesiliyor. Bunun kabloyla ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. Test bile ettim, youtubeda video izlerken uzun bir süreliğine internetim vardı. Sonra şarkı açmak için spotify’ı açtığımda internet kesildi, 15 saniye sonra geldi. Bu sorun için yardımınıza ihtiyacım var, sorunun kablodan yaşandığını düşünmüyorum.

1 Beğeni

Modem arayüzünden hat değerlerinizi paylaşın bu esnada online işlem merkezi üzerinden de destek kaydınızı açın.