FTTH Bağlantı

Merhaba,

Şu anda Türk Telekom FTTH kullanıyorum fakat yalın değil ev telefonu hizmeti de alıyorum. TurkNet’e geçmek istiyorum fakat taşıma sırasında ses hizmeti taşınamıyormuş. Geçiş yaptıktan sonra da yine telefon hizmetine ihtiyacım olacak. Şu an başvuru yapsam modem iade vs olmadan ses hizmeti tanımlanmadan direkt geçiş tamamlanır mı? Sonrasında +10 TL fark ile ses hizmetini aktif edebilirim diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

Telefon ve internet hizmeti aynı anda taşınabiliyor

2 Beğeni

Fiber bağlantı için taşınamadığını söylediler hocam.

1 Beğeni

Merhaba, evet geçiş işlemlerinde telefon+internet aynı anda işlem görüyor. İsterseniz TT Fiber hizmetinizi iptal ettirip TurkNet’ten sıfır satış olarak başvuru yapabilirsiniz. Size yine bir internet ve telefon hattı tanımlanır. Telefon hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkürler fakat benim amacım iptal / iade gibi işlemlerle uğraşmadan direkt geçiş yapmak. Telefon numarasının korunması vs önemli değil.

1 Beğeni

İnternet hizmetini turknetten telefon hizmetini telekomdan alamaz mısınız?

1 Beğeni

FTTH için öyle bir şey mümkün olduğunu sanmıyorum ancak mümkünse bile o şekilde tercih etmem. Zaten TurkNet’in de telefon hizmeti var.

Farklı bir forumda telefonu taşıyamadıklarını, sadece internet hizmetini taşıdıklarını ancak telefon hizmetini sonradan verebileceklerini yazmıştı TurkNet yetkilisi.

1 Beğeni

Telefon hizmeti için fiberden vazgeçmeniz gerekiyor bu da hız kaybı yaşamanıza neden olabilir

şurda yazıyor

Link için teşekkürler, mesajı aynen şuraya da aktaralım o zaman :slight_smile:

Merhaba, başka operatördeki ses hizmetini TurkNet Fiber’e geçerken taşıyamıyoruz maalesef. Fakat Fiber sıfır satışta voip üzerinden hizmet verebiliyoruz farklı bir numara ile yada TurkNet bakır altyapı hizmetinden Fiber altyapıya geçecekse aynı numara ile voip üzerinden hizmet alabiliyorsunuz.

1 Beğeni

:+1: bi sonraki aşamada TurkNet yetkilisini bulup gelen olursa :slight_smile: artık elinden öpeyim. :joy:

1 Beğeni