Fiberin işaretçisi :)

Bir arkadaşımı 6aydır TurkNet abonesi yapamadık, TT tarafında olmayan adrese abone gözüküyor :smiley: adres güncellemesi için defalarca talepte bulundu bir sonuca ulaşamadı. Öyle bir adres yer yüzünde yok! nasıl adres veri tabanı kullanılıyor anlamış değilim.

1 Beğeni

Arkadaşınız adresini değiştirsin :slight_smile:

Yıllardır yerinde duran bina nasıl adresi değiştirsin :grinning:
Numara üzerinden abonelik devride kalkmış TurkNet üzerinden yoksa öyle yapacaktık :smiley:

Bina aynı fakat bakalım numarası aynı mı? Arkadaşınız buradan adresini doğrulayıp bbk kodunu alarak onun üzerinden sorgulama yaptırabilir. Ana Sayfa - Adres Kayıt Sistemi

Arkadaşa gönderdim sorgulama yapsın bakalım. TT için bina olarak topladığımız Fiber Optik dilekçesi de sonuçlanmadı. TurkNet GigaFiber için uğrayıp keşif yapması lazım bu bölgeye :slight_smile:

Merhaba TurkNet online şikayet etme yeri nerede müşteri temsilcisini şikayet edeceğim de ve bazı çalışanlar yeter artık lütfen yardımcı olun

Buradan uygun kategoriye göre kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Kaldırıma boruları döşemeye başladılar.
bakalım ne kadar sürecek :slight_smile:

TurkNet saha dolabı kuruyor mu? Şu ana dek hiç görmedim, ben TT kutusundan eve fiber çekiliyor sanıyordum.

TurkNet yalnızca GİGAFİBER için santralden daireye kadar fiber hat çekiyor. Saha dolabı çalışması yapmamaktadır.

Keske yapsa yuksek hiz kapasiteli :sunglasses::see_no_evil:

Benimde aklıma takıldı bu konu sayesinde sorum şu; bizim ev aile evi olduğundan site yöneticisi olarak mı formu mu doldurmalıyım babama? Sonuçta tapusu ona ait… Bu arada şöyle 1 sorum da var. Bu site yöneticisi formlarından 5-10 tane yazdırıp TurkNet’e postalasak nasıl olur :smiley: Yetmezse sayısı 25-50 daha yaparım çevremde daireden çok hiç 1 şey yok :smiley: Bu uğraşlarım sayesinde Trabzon’u tekrar gözden geçirirler mi acaba? Hele ki şu broşürlerinizi etrafa dağıtsam insanlar hayretler içinde kalırlar… Ne de olsa TurkNet’in ne varlığından haberleri var ne de gigafiber diye 1 teknolojiden :smiley: Ama sorun şu TurkNet’in santrali yok galiba burada :smiley:

Hiç boşa uğraşmayın altyapı sırasında yoksa dönüş bile yapılmıyor. 2 kere yazdım 2000 daire var burada tık yok. Yahu şu forum olmasa kimsenin gazını alamazlar çünkü düzgün dönüşler yok teknik anlamda. Genelde topu TT’ye atıyorlar. Memnun olan ses etmiyor zaten. Mesela benim olduğum bölge allahtan hassas bir yer ve TT’nin alt yapısı sağlam ve ben 7-8 yıldır burada tek bir gün TT’de sorun yaşamadım. İptal etmeden aynı eve TurkNet vdsl aldım. 3 soruma hala yanıt alamadım. Bu forum bazı kesimin gazını alıyor dediğim gibi, bazı yönetici arkadaşlar araya girip dönüş vs bekliyor. Ancak cidden çözülen o kadar az şey var ki artık şansa. Neyse…. İnsanın böyle eli kolu bağlı olması sıkıyor. Umarım bir dönüş alırsınız veya gaz :blush:

1 Beğeni

Hocam, bende sıradan bir TurkNet müşterisiyim. 3 gündür aktif olarak kullanıyorum. Gerçekten bu forumun gaz aldığını mı düşünüyorsunuz?

Her zaman aldığım hizmeti eğer memnunsam sonuna kadar savunan bir kişiyim. Eğer memnun değilsem, 1 dakika bile durmam. Hatta aktivasyon sürecinde bir tık savsakladıklarını düşündüğüm için iptal talebi bile oluşturmuştum. Şuan bu mesajını okuduktan sonra size cevap yazmazsam kendimi nankör gibi hissederim.

şuan hızım, tracert testlerim, pingim, hat değerlerimin resmini ekliyorum. ŞUANA KADAR SON DERECE MEMNUNUM. Ne bir hız/ping dalgalanması, nede başka birşey yaşamadım. Elimden geldiğince TurkNet ile sorun yaşayanlara da yol göstericilik yapacağım.

3 gündür aktif olarak TurkNet kullanıcısıyım, sanırım bir 4 kez destek kaydı oluşturdum eğer mesai saatleri içerisindeyse 1 saate dönüş aldım. Gece falan kayıt bıraktıysam, sabahına dönüş aldım ve halloldu.

Sana en basit bir örnek vereyim.

Bu resimde ki destek kaydı ile aynı anda Türk Telekom’da kullandığım için onlardan da hızımı düşürmelerini istedim fakat santral’den arandım ve santralden bunu yapamayacaklarını 444 1 444’ü arayıp yaptırmam gerektiğini söyledi. 444 1 444’ü aradım, onlarda biz yapamayız santraldeki arkadaşlar yapar diyor. Gel çık işin içinden… İşlerinden birhaber oldukları için lanet olsun dedim kendi kendime üstüne düşmedim. Ama gördüğün gibi TurkNet uğraştırmadan etmeden talebimi çözdü.

Belki bende ilerde TurkNet ile sorun yaşayacağım. Hızım düşecek, dalgalanacak, pingim artacak vs. vs… o zamanda talep açarım baktım çözmüyorlar mı, kapatırım olur biter. Kimse babamızın oğlu değil nihayetinde.

Özellikle şu Gigafiber konusunda insanlar acayip trip atıyor. DH forumda da görüyorum, yok efendim yan mahallede var bizi niye pas geçti, yok efendim yan sokak aktif bizim niyet aktif değil, yok efendim 300-500 kişi alacak niye gelmiyorsunuz vs. vs…

Sen eğer Hakkari’nin ücra köşesindeysen, 5000 kişide olsan farketmez. O fiberin İstanbul’dan Hakkari’ye gelmesinin ardından 5000 kişide kullanacak olsa maliyeti kurtarmayabilir. Evimin önünde tip7 saha dolabı var, TT’a talep oluşturuyorum 2-3 aydır eve fiber dönüşüm yapın diye, hiç oralı olmuyorlar. Altyapı kaydınızı aldık diyip geçiyorlar.

Madem TT’da bir gün sorun yaşamadınız, aynı hizmeti 2000 kişiyle TT’ye saldırıp alabileceğinizi umuyorum. O yanıt alamadığın 3 sorunu da gerçekten merak ettim. Böylesine zor olan, cevap verilemeyecek sorular neymiş.

Umarım bu yorumumun tıpkı senin TurkNet’i eleştirdiğin gibi, benim de senin yorumuna bir eleştiri mahiyetinde olduğunu anlayabilirsin.

Uzun uzadıya yazmayayım. Siz “gaz alma” kısmını iyi anlamamışsınız. Tekrara gerek görmüyorum, tavsiyem açtığım ilk konulara göz atın :+1:

Bu arada bir abi tavsiyesi size siz diye hitap edene “sen” demeyin.

Ayrıca 54 yaşında kimseye trip atacak ne halim, ne konumum ne de amacım var.

Aynen durum öyle. Coğrafya kaderdir maalesef. Ayrıca benim “sorunum” değil “sorularım” vardı fakat bazı arkadaşlar kitaba ortadan dalınca konu başka yere gidiyor. Neyse

İşte ben de “gaz alma” tabirini bunun için yazdım yukarıda. Buradaki yetkili arkadaşlar düzgünce yazıp insanı rahatlatıyor. Yoksa kim bilir neler yazılır OİM’ye. Bana da yazdı sinirim geçti, şimdi öyle yazıyorum işte :joy: Ama sorularıma yanıt var mı ? Yok :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Beğeni

Hala konuya hakim olamayıp “kişisel” olarak saldırıyorsunuz. Son olarak yazayım “sorun” değil “soru”

Ve lütfen işinize bakın avukatlık yapmayın.

Biraz sert konuşacağım, umarım banlanmam.

Açıkcası ben bizim insanımıza kızıyorum. Vallahi kızıyorum billahi kızıyorum. Biz hiçbir haltı haketmiyoruz. Çok ağlak bir milletiz, bilinçli bir kullanıcı değiliz. Anca sağa sola b.k atarız.

Bu yorumu yazdığım anda TurkNet tarafından arandım ve memnuniyet durumum soruldu. 8 senelik TT müşterisiyim, ulan 1 kere böyle birşey yapılmadı. Resmen ruhum okşandı. Belki yeni müşteriyim, o yüzden arandım bilemiyorum ama bu güzel birşey.

Yukarıda dediğim gibi saha dolabının dibindeyim, hattım hem TT’da hem TurkNet’de kusursuz. Bölgesel bir problemim yok. Ayrıca dediğim gibi Türk Telekom’da kullanıyorum aynı zamanda ve TurkNet çok çok daha iyi durumda. Kullandığı portlardan mıdır, çıkışlardan mıdır bilemiyorum ama çok daha iyi olduğunu gözlemledim.

Buralarda görüyorum, DH’de falan görüyorum, tek fiyat politikası eleştiriliyor, müşteri hizmetleri eleştiriliyor, tek tarife olayı eleştiriliyor, bize gigafiber niye gelmiyor, ben niye 1000mbps alan adamın parasını ödüyorum vs. vs…

Çok cins bir milletiniz.

Gidin alternatif sağlayıcılara bakın, hangisi kendi altyapısını kuruyor, hangisi hızlar arası kiralamada pek fiyat farkı olmamasına rağmen tek fiyata tam hız veriyor, vs. vs… TurkNet’i diğerlerinden ayıran çok fazla unsur var. Keşke müthiş hükümetimiz TurkNet’in elinden tutsa, kaynak sağlasa ve TurkNet’de gerek personel, gerekse yatırım bütçesini arttırsa da şu gigafiberi tüm Türkiye’ye yaysa.

Ulan adamlar 140 liraya 1000/1000 veriyor, daha ne zıkkım istiyorsunuz. Oradan ağlayanlar çıkıyor “ama sınırlı yerde, ama bize yok ki” diyor. Zıkkımın kökü olsun sana emi. Be nankör, Turkcell, TT sana bunca zaman verdimi ki TurkNet’in de anında vermesini bekliyorsun.

Vallahi söyleyecek çok sözüm var bizim NANKÖR insanımıza da, döner beni ve çoluk çocuğumu bulur diye birşey demiyorum.

1 Beğeni

Silinebilir sıkıntı yok hocam.

Sadece buraya yazdığım birşey değil, bunca zamandır TurkNet kullanmasam da konularını hep takip etmişimdir ve genel olarak gördüğüm saçmalıklara cevap olarak buraya kustum diyebilirim.