Fibere Komşu Engeli

Hocam burada sorun başkasının altyapısını engellemek değil ki bina sahibi kablonun kendi binası üstünden geçmesine izin vermemiş.

Özel mülkiyete istenildiği gibi kablo çekilmesine izin vermek zorunda değil bina sahibi eskiden tarlarlardan bahçelerden elektrik, telefon kabloları geçiyordu çünkü o dönemin kanunlarında buna karşı çıkılmasına izin verilmiyordu. Günümüzde değişti artık hiçbir firma izinsiz özel mülklerden kablo geçiremez. Kamulaştırmasız el atmaya girer hatta. Asliye hukuk mahkemesinde müdahelenin meni kali ve ecremisil talep eder.

kendi binası üstünden geçmesine izin vermemiş ama anladığımız kadarıyla nimetlerinden faydalanmayı da ihmal etmemiş…

Eğer ki firmayla değilse sorunu demek ki ondan sonraki binalardan biriyle sıkıntısı vardır hocam bunu bulup çözmeyi deneyin olmazsa dediğim gibi o binayı pass geçip atıyorum 10 metre uzunluğundaysa o kadar yola kazı yapıp iki bina arasına yoldan kablo çektirin masrafı olur ama çok fazla olmaz olmadı gigafiber almak isteyenlerle bölüşün ki yapsınlar.

Selamlar @allgoes, ekiplerle görüştük. Önümüzdeki ay itibarıyla kazı ve kablo imalatı gibi işlemler gerçekleştirilecek. Siz de GigaFiber’e kavuşacaksınız :rocket:

4 Beğeni

Hayırlı olsun. :partying_face:

Teşekkürler. TurkNet in çözeceğini biliyordum sonunda… Teşekkürler TurkNet

Başkalarının gigafiber kullanmasını engellerken kendisi gigafiber kullanan kişinin aboneliğini iptal etseniz çiçek gibi olur. :slightly_smiling_face:

Yaptığı büyük saygısızlık ancak türknetin de binasından kablo geçirmesine izin vermiye bilir özel mülke müdahale oluyor izinsiz çaktılar gittiler kabloları şuanda benim internetim arızalı istesem tüm mahalleyi internetsiz bırakabilir ancak bu durum türknetin hatası komşularımın suçu yok

1 Beğeni

Eğer evde haberleşme için bir altyapı yoksa kanun gereği doğan hakkınız için, belediye iskan verdiği daireye bu hizmeti sağlamak veya sağlatmak zorundadır. Yukarıdaki gibi belediye yoldan geçmesi için onay verecek.

2 Beğeni

Ne kadar düşüncesiz bir komşu. Benim komşum olmadıgı için çok şanslı :smiley: