Fiber Kullanıyorum Telefon Hizmeti Nasıl Olacak?

TürkTelekom’dan TurkNet Fiber internete nakil olacağım, tanımlı telefon numaram olduğu için sistem zorunlu olarak beraberinde telefon hizmeti tanımlıyor. Alacağım telefon hizmeti VoIP olarak mı verilecek yoksa normal telefon olarak mı verilecek ? VoIP olarak verilecekse bunun için ayrı bir VoIP özellikli telefon almam gerekir mi yoksa normal 100 liralık masaüstü telefonla da görüşme yapabilir miyim ? Normal telefon verilecekse bunu fiber modemin arkasına mı bağlayacağız yoksa splitter falan lazım mı ? Birisi beni aydınlatabilirse çok iyi olur. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Olay basit aslında VoIP olarak alırsın büyük ihtimal :smiley: . İhtimal deme sebebim bende tam bilmiyor olmam. VoİP olarak verilirse modemin arkasına splitter gerekmez telefonunu direk modemin arkasındaki yere takman yeterli.Yani her türlü telefon işini görecektir. (Yanlışım varsa yönetici arkadaşlar düzeltirse sevinirim) Arkadaşını getir den 1 ay ücretsiz kullanmayı unutma (kodunuz yoksa verebilirim :smiley: . )

Teşekkür ederim kayıt olurken arkadaşımın kodunu kullandım maalesef :slight_smile:

TT’nin verdiği modemlerde bu şekilde telefon çıkışları var. Tahminimce buraya bağlayacaksınız.