Fiber kablonun daireye çekilmesi hk

Merhaba,
Bina girişimde Türktelekom fiber kutusu mevcut fakat dairelere fiber kablo çekili değil.
Türk telekom veya başka bir İnternet sağlayıcısı online sorgulamada fiber internet hizmeti verirken TurkNet sisteminde adresimde fiber hizmetinin olmadığı gözükmekte. Durumu özetlediğimde ise dairelere kadar kablo çekili olmadığından sistem üzerinde gözükmediği dairelere kadar kablo çekilmesi gerektiği bildirilmiştir.
Şimdi benim tesisat çektirebilmem için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? TurkNet bu konuda yardımcı olamıyor mu?
Destek ve bilgilerinizi rica ederim
@EFG @Baran @ModeratriX

1 Beğeni

Dışardan gelen kablo içerdeki ankastreye çekili ve sadece daire kablo gelmiyor.

Türk telekomdan kablo alıp. Yaptıra bilirsin.

Fttb mi fiber senin ki ftth mı önce bunu bilmek lazım

Bu işlemi Türktelekomun yapması gerekmiyor mu?

Böyle bir kutu mevcut.

Fttb tipi fiber binaya kadar yani evlere dağılmıyor kutudan çıkan ethernet rj45 kablo evi gelir bağlantı öyle olur

Benim evime fiber hizmeti alabilmem için ne yapmam gerekiyor peki. Diğer arkadaşın dediği gibi kabloyu Türktelekomdan alıp benim mi eve kadar çektirmem gerekiyor?

Şöyle o kabinin içinde bina içi Cat 5 fiber dönüştürücü sistem var normal fiber çoğaltıcı yok ama türk Telekom a tabi sorarsanız yardımcı olurlar binaya kadar fiber yani fttb tipi fiber mevcut ama ben evimin içine kadar istiyorum diceksin kabloyu vs ben alicam de olur mu de

1 Beğeni

Eve kadar fiber çekilmesi için bu kutunun komple değişmesi lazım. Binaya bu kutu konulduysa ftth için kendimizi en son listeye alabilirsiniz. Bu kutu olmasaydı daha çok sansiniz vardı. Gerisini siz düşünün.