Fiber Kabin tip7 Hk

Sokağın hem basına hem sonuna fiber kabinler gelmiş… tip7 TT Bizi bu kabinleremi taşıyacaklar nasıl bir süreç işliyor bilgisi olan varmı ?
Mesafe max200mt … kabinler tahmini 2/3 hafta olmuş koyulalı…
Eski usul ile kablolarla 850mt gösterir TurkNet teknik bilgide…

Bu kabinlerin bize faydası olacakmı…

1 Beğeni

Konu hakkında bilgisi olan yokmu ?
Yapa dayım… Vae mi geçmemiz gerekiyor?

Çok fazla crc oluyor ama zyxcell modem ara ara şişiyor restart vs
. ama airties bam bam sorunsuz çalıştırıyor…

Benim bulunduğum caddeye geldiginde mecburen geçmiştim çünkü İnternetim tamemen gitmişti biraz sıkıntılı bir süreçti(TurkNet saolsun) 25 günde falan geçmişim tamamlandı şimdi vae üzerinden İnternet alıyorum yapa ya göre çok daha iyi durumdayım

Aradaki farkı biraz daha detaylı yazabilir misin

Şöyle uploud yapa da daha yüksek ama hız düşüktü fakat şimdi hız çok yüksek uploud standart telekomun verdigi seviyede dün itibari ile ipv6 da aktif edebilmeyi başardım saolsun @selcuk.sesen sayesinde gayet güzel bir hale geldi yapa daki mesafeni bilmiyorum ama bence vae den daha memnun kalacaksın

2 Beğeni

Yapa mesafesi 830 850mt arası 40/10up geliyor…
Telekom korkutuyor vae ye geçersen Max 24 alırsın diye… ama fiber kabinler geldiğine göre vae uçacaktır diye düşünüyorum… kabine mesafa Max 200mt yok… alt komşu vae için kayıt açmış geçerseniz 24 alırsınız demişler vs…
Sonuç kararsız…

1 Beğeni

Sağ bina 67mb hız gösterir değişik sol bina 29mb bizim 16mb adsl görünüyoruz altyapı sorgulama sitelerinde. Adsl derken 40mb geliyor deneme yanılma mı yapacağız ?

Şöyle bir durum var kabin gelmesi demek fiber gelmesi anlamına gelmiyor diye biliyorum bizde bu kabinlerden geldi ama ben hala vdsl2 kullanıcısıyım binada fiber yoksa vdsl kullanmamaya devam edersin

1 Beğeni

Kutu yeni aktif edildi ie daha tt tarafı güncellememiştir bende öyle olmuştu ayrıca iki bina yanım fiber ama ben vdsl2 deyim halen

Yani binalara fiber çekmeleri uzun iş tahminimce bu fiber kabinler bizim santrale olan mesafemizi kısaltmaya sebep olacak mıdır yapa kendi yapısına kadar bakır kablo ilemi gidiyor… 200mt fiber kabin gelmişken 850mt yapa ilemi devam edeceğiz. Yani bu durumda vae avantaj mıdır ?

VDSL deyiz hali hazırda. Birde bu tip7 kabine geçen arkadaşlar hala 17a profil ilemi kullanıyor 30a 35b gibi profillerlemi bağlanıyorsunız

Santrale olan mesafen kısalıyor ama geçiş biraz sıkıntılı bir yolculuk ben yapa da iken 580mt idi vae 110mt düştü binalara fiber gelme muhappetine hiç inanmıyorum tt tarafından ve TurkNet tarafından bir çok kez sordum adam akıllı bilgi verebilen olmadı. Mesafe kısalıdıgı için tabiki vae daha avantajlı
Bende şunu çok merak ediyorum vdsl2 kullanıcıları demek dolaptan ankastreye gelen hattın fiber oldugunu anlamına mı geliyor bunun cevabını merak ediyorum daha net bilgi edinemedim

Emin degilim ama galiba halen 17a profil

Vdsl2 için çakma fiber diyorlar yani fiber kabinden geliyor gibi birşeyler okumuştum…

1 Beğeni

Ögrenirsen bana da söyle gerçekten çok merak ediyorum

Sizin nekadar sürdü vae geçiş ?
Konum neresiydi

İstanbul çekmeköy 25gün de geçiş tamamlandı malesef üzülerek söylüyorum btk kayıt açmak durumunda kaldım biraz ugraştırdılar sonra bir arkadaş daha farklı teknik bir konu ile destek kaydı açtı daha dikkate almaya başladılar o kayıt olmasa muhtelen 1 ayı da geçerdi bence

Aslında 2/3. Günlük işken bezdirme politikası turknetin işine gelmiyor vae daha fazla kira ödüyor çünkü.tt ye

1 Beğeni

Haklılar aslında ama tip 7vkutular aktif oldugunda bizim mahalledeki yapa santrali nasıl olduysa 2 saat içinde buhar olmuştu benim binada herkesin İnterneti 2 saat gitti bende dahil sonra herkesin ki geri geldi benim geçiş 25 gün sürdü turknetin beni yapa da bırakmak gibi bir seçeneği yoktu kendi malına sahip çıkmassan kimse çıkmaz malesef