Fiber internet sorgulamada çıkmıyor

arkadaşlar merhaba oturduğum yerde yaklaşık bir ay önce fiber internet aktif oldu. bende tam abonelik iptal edip fibere geçecektim son bir kez sorgulayayım dedim bir baktım fiber gitmiş vdsl tarifeler gelmiş bu neden olur bilen var mı.?

Bir hata olmuş olabilir. Fiber portlar dolmuş olabilir. Anlam veremedim açıkçası.

şimdi sorguladığımda normale döndü fiber göründü yani. bende hemen iptal mail ini gönderdim umarım port dolma durumu olmamıştır. en azından ben başvurana kadar.

1 Beğeni

Umarım olmaz, bol şanslar ve hayırlı olsun şimdiden.

1 Beğeni

Benim şuanki binama taşınırken yaşadığım mevzu geldi aklıma.

Taşınmadan önce ttkom kapsama haritası sayfasından sorguladığımda hep fibernet diyordu. Neyse taşındık. Binayı kontrol ederken bodrumda ttkom fiber dolabını da görünce fiber kullanıcam sandım ve sevindim haliyle :smiley: Fakat sevinç kısa sürdü. Fiber kutu sokağa hizmet veriyormuş. Bizim binaya özel değilmiş. Oraya gelen fiber ana hat bakır kablolara ayrılıp saha dolabına gidiyormuş. Oradan da bakır kablolarla tekrar binaların ankastrelerine geliyor. Yani fiber internet ibaresi yanlışmış. VDSL varmış bölgede. Bu arada halen sorgulama yaptığımda bazen fibernet diyor bazen hipernet diyor. Bu postu yazarken tekrar bir bakım dedim fakat bu seferde “Seçtiğiniz lokasyonla ilgili bilgiye ulaşılamamıştır.” diyor. Ulan telekom nerden tutsan ordan elinde kalıyorsun adamın…

2 Beğeni

@sinan0 dairelere kadar fiber döşenmese ve karşı komşum fiber kullanmasa kesinlikle bu ise kalkışmam riske atmam. Bu arada sizde dairelerde fiber kablo veya binada fiber kutu yok anladığım kadarıyla

@ModeratriX teşekkür ederim.

1 Beğeni

Binada fiber kutusu var. Üstünde Türk Telekom fiber internet yazıyor. Onu görünce dairelere kadar fiber var sandım.