Fiber hk. soru

Bina üzerinde Türk Telekom ve SuperOnline’nin fiberi mevcut. TurkNet bu sağlayıcılar üzerinden fiber verebiliyor mu? 35Mbps VDSL var şu anda.

Merhaba türk.net ten türktelekom üzerinden fiber hizmeti alabilirsiniz. 85 tl ye 100 mbps İsterseniz başvuruda yardım edebilirim

1 Beğeni

Bende şu anda kurulu olan VDSL, nasıl yapabilirim? Çünkü sorgulayınca 35Mbps çıkıyor yani.

Türk.net vdsl mi kullanıyorsunuz. yoksa türktelekommu

TurkNet VDSL kullaniyorum. Ama telekom ve superonline’nin fiber altyapisi var burada.

türk.net in sorgulama sayfasından komşu daireni sorgulayınca ne çıkıyor.

Aynı hocam hepsinde 35Mbps çıkıyor. Ama dediğim gibi diğer firmalarin fiber altyapilari var burada.

https://altyapisorgu.netspeed.com.tr/ burdan sorgulayın

66Mbps yazıyor. Telekom’dan sorguladigimda HiperNet olduğu çıkıyor. Bundan önce turkcell’de fiber kullaniyordum.

hipernet vdsl hizmetidir adresinizde Türktelekom fiber bulunmuyor vdsl 50 mbps den yararlanabilirsiniz .

HİPERNET Paketleri Nedir ? HİPERNET Paketlerinde, mahallenize ya da sokağınıza kadar gelen fiber altyapı ile 100 Mbps’ye kadar hızlı internet hizmeti sunulmaktadır
Bu yazıyor hocam.

Hipernet = vdsl hocam :smiley: 100 Mbps santrale olan uzaklığınıza göre değişir sizde altyapınızda sağlıklı bir 50 Mbps hız alabilirsiniz.

Eve kadar fiber olsa tam istediğiniz gibi olurdu lakin ne yazık ki bu apartmana kadar fiber, veya hatta saha dolabına (mahalle) kadar…

Anladim, tamamdir FiberNet şeklindeymiş fiberin adı. Telekom garip garip isimler koyunca anlamak zor oluyor :grinning:

Sokağa yada caddeye kadar gelen fiber hizmetinde saha dolabına kadar fiber, saha dolabından sonraki hat bakır kablo ile gelir. Bu hat türüne vdsl denir ve 100 mbit’e kadar hız alınabilir. Tekekom’da bu hizmetin adı hipernet olarak geçer.
Gerçek fiber daireye kadar kıl fiber (cam) kablo ile gelir ve lazer ışık yoluyla iletilir.

7 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.