Fiber hat çekildi ve Turk.Net'i beklemekteyim

2 ay kadar önce binama fiber kablo çekildi. Sonlandırması yapıldı ve her daireye uç bırakıldı. Turk.Net ve TT arasındaki olayı tabiki bilemem ama, bir adet transceiver ve fiber ucun takılmasını bekliyorum halen.

Ayrıca, tesisatın hemen ertesi günü mail ile Turk.Net’i bilgilendirmiştim. Fiber hat döşendi ve hattımı fiber hat üzerine almak istiyorum diye…

2 Beğeni

215 günden fazla bekleyen var sende sıraya geç bakalım. Şimdiden geçmiş olsun GigaFiber’i tabi
Tt fiber ise sorgulamada çıkıyorsa kampanya tarife değişikliğine girip oradan destek talebi oluşturman gerek. Diğer yollar önemsiz.

Selamlar @fatihuslu, foruma hoş geldiniz :raised_back_of_hand: Profilinize tanımlı müşteri numarasını kontrol ettiğimde hizmet iptal edilmiş görünüyor. Bahsettiğiniz hizmete ait müşteri numarasını forum profilinize tanımlarsanız incelemek isterim. Ek olarak Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısından kayıt oluşturursanız ekipler gereken işlemi uygulayacaktır :heart_hands:

Fakat internet var evde. Yani iptal edilmiş olsa internet kesilmez miydi?
Ayrıca profilime tanımladığım numara müşteri numaram. Farklı formatta başka mğşteri numarası mı var?

Profilinizdeki müşteri numarasına ait hizmetin 16.09.2021 tarihinde kapatıldığı görünüyor. Online işlem merkezi üzerinden giriş yaparak aktif hizmetinize ait müşteri numarasını bulabilir veya özel mesaj üzerinden benimle kimlik & iletişim numarası paylaşabilirsiniz.

tamam haklısınız. o tarihte taşındım ve nakil ettirdim yeni adrese hattımı. özel mesajla TC ve cep no belirttim. incelemeniz için yeterlidir sanırım.

1085564 numaralı turk.net hizmetimi sonlandırmak ve tek kelimeyle nefret ettiğim TT’ye geçme arefesindeyim. işe hakim çalışanlarınızın olmasını beklerdim. bilal’e anlatır gibi anlatıyorum ama halen bir aksiyon yok nedense. bir adet fiber transceiver getir, evin içine monte et, fiber kabloyu tak, diğer bacağından cat patch kabloyu modemimin wan portuna takayım. tanımları yap, önceki VDSL hattımı iptal et. sabit IP numaramı yeni devre üzerindeki DHCP’ye tanımla. yazarken yoran bu işlem, yapılırken bile bu kadar yormaz kimseyi.

Tekrar selamlar @fatihuslu, 58735530 numaralı kayıt üzerinden fiber dönüşüm süreciniz başladı :heart_hands: