Fiber Dalgalı Hız

Merhaba arkadaşım TürkTelekom fiber 16mbps’den Türknete geçti fakat hızı çok dalgalı ve oyunlarda pingi eskisine göre daha yüksekmiş. Hızı bazen 5mbps’i bile görüyormuş ve wifi çekim kapasitesi azmış. Siyah bir modem vermişler ve bundan olduğunu düşünüyoruz acaba sorunu nasıl çözebiliriz sizce de sorun modemmidir? Ayrıca türktelekom eski modemi geri istemiş arkadaşım eski modem yerine Türknetin verdiğini türktelekoma verip eskisini kullansa olur mu?
Beyaz eski modem ve ont siyah yeni modem ve ont cihazı (nokia ont)Sıfır kurulum yaparsanız sorununuz çözüleceğini düşünüyorum yani fabrika ayarlarına dönüp kurulum yapınız. Siyah modem çok iyi bir modem. Eğer çözülmüyorsa. Hızım düşük diye kayıt açınız.

1 Beğeni

Bu modem sorunlu olabiliyor. Cihazları bir sıfırlayın ve kabloların gevşek olmadığından emin olun. Ayrıca GPON cihazına giren fiber kabloyu görselde olduğu gibi çok bükmeyin kırılabilir.

Sıfırlayınca oto kuruluyor mu fiberde nasıl oluyor bilmiyorum

Görseldeki Türk Telekom’un verdiği modemi kullanıyorsanız sıfırlayınca otomatik olarak kurulumu kendi gerçekleştiriyor. Router’ı ve ONT’yi sıfırlayabilirsiniz.