Fiber Altyapıda Yüksek Ping Sorunu

İyi günler. 4-5 gün önce TurkNet 'e abone oldum fakat speedtestte türktelekomda 4-5 ping alırken TurkNet 'te 20-25 ping alıyorum. Bu fark oyunlarda da belli oluyor mesala cs:go da önceden 40 ping alırken şimdi 60 üstü ping alıyorum. Bunun hakkında ne yapabilirim? Destek talebine yapılacak birşey yok diye dönüş yaptılar.

Speedtestte aldığınız ping farkı yaşadığınız konumdan kaynaklı. Turk.net istanbul sunucusuna kaç ms ping atıyorsunuz?

Bir de Valve’ın kendi sunucuları mı?

online işlemlerdi testi diyorsan orda da aynı şekilde. Evet valve kendi sunucuları.

1 Beğeni

TurkNet’te ping’ler yüksek malesef. Bende aynı sorundan dolayı arıza kaydı oluşturmuştum fakat bir çözüme ulaşmadı. Türktelekom’da aldığım 7-9 ping TurkNet’te 30-35 e kadar çıktı.

İnsanlar tavsiye ediyor yayıncılar tavsiye ediyor diye alıyoruz fakat aynı altyapıda çok uçurum değerler alıyoruz buna bir çözüm bulmalılar.

1 Beğeni

Hangi ilde yaşıyordunuz?

Ben apex legends oynuyorum bende geçtim oyun içi ping de TTelekom’dan 90 ms alırken şimdi 75 ms alıyorum belki snr margin’den kaynaklı olabilir eğer ondan ise dB’i ayarlayabiliyorsan 12 dB’e çekmenin öneririm.
Jitter 0 ile 1 arasında stabil ise 25 olmasının anlamı yok.

Gpon-fiber altyapıda o ayarlar yok diye biliyorum.

Ankarada oturuyorum. Tplink Archer C5v modem var o ayarlar bende yok.

neden 12 db keenetic omni dsl var bende 75 mbps e kadar paketim 8 kullanıyordum az önce 12 e çektim valorantta ping 38 den 42 oldu sonra düzelir mi acaba alışması mı lazım

Ben diğer dbl’leri denedim 75 mbps’e kadar var 12 dB’e alınca 68 oluyor en yüksek ben kendime göre dedim deneme yapman gerek.