Fiber Altyapı İçin

Rica ederim 35 mbit devam

1 Beğeni

Bugün ben haritadan birşey farkettim. Desteğe de yazdım bakalım ne cevap gelecek.
Şimdi benim dolabımla caddenin başında olan kullanıcının dolabı aynı.
TT sayfasından bakıyorum hipernet veriyor oraya fakat bize gelince 32 den fazla vermem diyor.
Hipernet den kastım sana 24 Mbps yi kesin veriyor ve aslında altyapıya bağlı olarak 70-80 alırsın çünkü ileride fiber var kısa bir mesafede oradan aktarım yapılıyor. Hadi diyelim ki ordaki 70 alıyorsa bizede 45-50 versin.
Benim anlamadığım olay bu acaba bilinmiyor mu? Bakalım ne karşılık verilcek destekten.

Türknete geçmeden önce tt de hipernet kullanıyordum bende ama 24 lük paket almıştım kullanırken çok rahat 100 destekler diyordu tt bana Türknet geçince 100 desteklemez oldu hattım bir sıkıntı var ama kimse çözemiyor yada çözmek istemiyor Türknete geçtikten sonra aradığımda hattınız bu kadar destekliyor dedi tt saha ekipleride hattınızın maksimum değerini kullanıyorsunuz diyor

Çözmek istemiyor desek yeridir. Şimdi fiber dönüşüm olayları başladığından ortalık karıştı.

Fiber dönüşüm bize uğramaz türktelekom vdsl kullanıyorsunuz fiber çekemeyiz diye cevap verdi bana bu gün

Cidden mi? Ekran görüntüsünü paylaşırmısın?
Birde nasıl bir yöntemle yazdın onunda bilgisini verirsen sevinirim. Belki 100 lerce kişi yazarsa yapacak bişileri kalmaz.

BTK üzerinden yazdım gelen
İnternet erişim hizmetinden yararlanmak istediğiniz lokasyonda Fibernet hizmetinin tesis edilmesine yönelik talebinize istinaden yapılan kontrollerde, söz konusu lokasyonda VDSL hizmetine ait altyapının bulunduğu ancak Fibernet hizmetine ait altyapının bulunmadığı anlaşılmıştır. Mevcut imkanlar doğrultusunda altyapı dönüşümünün henüz gerçekleşmemiş olması nedeniyle hizmet sunumu mümkün olamamaktadır. Kısaca vdsl kullanıyorsunuz fiber yok size diyorlar :slight_smile:

BTK ya bulunduğum adreste vdsl hızlarının düşük olmasından dolayı fiber talebinde bulunuyorum diye adresle birlikte yolladım böyle dönüş aldım tt sisteminde başka adres üzerinden port verdikleri için adres sorgulamasında vdsl port gözüküyor şuan onuda bu cevaptan sonra belirttim tekrar dönüş bekliyorum yani benim internetim başka adres üzerinden gözüküyor no 41 de oturuyorum ama internet no 43 üzerinden geliyor bana apartman farklı yani