Fiber Altyapı İçin

Merhaba, oturduğum apartman 35Mbit desteklemekte, karşı apartman ve çevredeki apartmanlar 100Mbit desteklemekte sizce bu durum normal durum mu nerden talep açabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba, aynı dolaba mı bağlısınız? Hat değerlerinizi görebilir miyim?

Hat değerlerim budur,
fsfs

Size gelen hat kaliteli değil demekki aynısı bendede var çözümü var ama tt uğraşmıyor

Napmam gerekiyor peki bu durumda? türk telekoma mı iletmeyelim

Türknet oim üzerinden modem uygun hızla buluşmuyor diye arıza kaydı oluşturman gerekiyor gerekli kontroller yapılması için tt ekipleri gelip kontrol edecekler iç tesisat arızası diyecekler tt tarafında arıza görünmedi diyecekler

100Mbit ile iç tesisat arızasının ne alakası var anlamadım? Fiber altyapıdan bahsediyorum ben

Fiber bağlantın yok muhtemelen vdsl olarak bağlısın senin apartmanı es geçmişlerdir fiber çekerken apartman girişine fiber kutu koyuldu mu

Fiber kutu varmı bilgim yok fakat söylediğim gibi çevredeki çoğu apartman 100Mbit desteklemekte türk telekoma mail attım da 3 gün önce hala mail gelmedi, türknet müşteri hizmetlerinden arandım biz iletiriz ama bir etkisi olmaz dedi

şunun gibi bir dolap olması lazım bende yaklaşık 1 aydır fiber bağlatmak için uğraşıyorum ama nafile ihtiyaç olana değil ihtiyaç olmayana bağlıyorlar

Öyle dolap yok sanırsam olsaydı türknet müşteri hizmetleriyle konuştuğumda söylerdi yani ne yapmam gerekiyor peki

Ben sonuca varamadım henüz fiber istiyorsanız bölge müdürlüğüne gidip dilekçe vermeniz lazım apartmanda oturuyor iseniz oturan herkese imza attırıp dilekçeyi öyle verirseniz süreç hızlanır diyorlar ama şansına kalmış oturduğunuz ev yeni ise şansın daha yüksek

100Mbit alan karşı apartman yeni yapıldı yani 4-5 senelik falan fiber destekliyor

Kafalarına göre veriyorlar fiberi benim evimin önünden geçirdiler fiber hattı fakat apartmana girmediler fiber 5 metre kablo ile apartmana girebilirlerdi saha ekibi tanıdıklarım var bakırcılarmış onlar fiber ekibi ayrıymış onlar aracılığı ile çektirmeye çalışıyorum şimdi

Dediğim gibi yapın müdürlüğe gidip dilekçe verin imza ne kadar fazla ise daha hızlı işleme alınır diyorlar

Şimdi Türk telekomdan mesaj geldi belirttiğiniz abone kurumumuza ait değildir diye mesajda o kadar belirttim türknet kullanıcısıyım diye 33

Takmazlar bende denedim umursamıyorlar dediğim gibi yapmanız lazım müdürlüğe gidip dilekçe verin bir düzenle çalışmıyorlar bi mahalleye komple fiber döşemiyorlar gelip 1 apartmana çekip gidiyorlar

Yardımın için teşekkür ederim 35mbit ile idare ediceğiz mecbur napalım

Mecbur bırakıyorlar insanı sorun çözmeye yönelik değiller sorunu kapatmaya yönelik ilerliyorlar sorun çözseler bölgelerdeki altyapılar iyileşecek fakat umursamıyorlar

1 Beğeni

Aynen öyle yapacak bir şey yok teşekkürler

1 Beğeni