Fatura sorunsalı

Merhabalar Sayın TurkNet Yönetimi.

Ben 7 Aralıkta TurkNet e başvuru yaptım. Engelli tarifesinden yararlanmak istediğimi söyledim. Akabinde ayın 18 inde modemi bağladılar ve hizmet almaya başladım. Bu sabah bana fatura borcumun olduğuna dair mesaj geldi. Kontrol ettiğimde 108,17 lira gibi bir fatura kesildiğini gördüm. Fatura detaylarına baktığımda 86,17 hizmet bedeli ve 22 lira kurulum ücreti olduğunu gördüm.

Şimdi benim aklıma takılan şunlar

1- Sanırım ön ödemeli fatura kesiliyor. Parayı peşin alıyorlar ve ona göre hizmet veriliyor.
18 Aralık ve 18 Ocak arasındaki hizmet bedeli olarak alınıyor ve akabindeki aylarda bu şekilde devam edilecek sanırım.

Mesela ben diyelim Nisan 30 unda üyeliğimi iptal ettirsem, ön ödemeli olarak 18 Nisan 18 Mayıs arasındaki ödemeli faturanın içinde olduğundan dolayı kalan 18 günlük kullanılmayan ücret bana iade edilecek mi?

2- Engelli tarifesinden yararlanmak istediğimi söyledim ve başvuru yaptığım gün engelli kimlik kartımın fotoğrafını sisteme yükledim ve fotokopisini de evraklarla beraber gönderdim. Sistemden indirim alacağım göründüğü halde bu indirim faturaya yansıtılmamış. Normalde yansıtılması gerekmez miydi?

Evet. Kullanılan gün kadar ücretlendirme yapılır, alacağınız varsa iptal işlemi sonrası online işlem merkezi üzerinden fatura adımından kayıt açıp talebinizi iletebilirsiniz.

1 Beğeni

Fatura detaylarında ilgili kalemler yazıyordur. Eğer bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız online işlem merkezi üzerinden fatura adımından kayıt oluşturun.

Sayın @GxL fatura kalemlerini yukarıda yazdım hepisini.

Normal ücret 85 lira
İlk faturaya özel damga vergisi kesiliyor 1,17
Kurulum ücretinin ilk taksidi 22 lira.

Lakin sistemden engelli indirimin alması gerekir ibaresini de paylaştım sizinle ve bu faturaya yansıtılmamış. Destek kaydı oluşturdum bu arada.

1 Beğeni

O konu ile ilgili kayıt açarsanız ekipler düzeltecektir. En doğrusunu yapmışsınız.

Teşekkürler sayın @Selcukssn . Destek yarın cevap verir herhalde.

Bir de sayın hocam bir konu da daha bilgi alabilir miyim lütfen…

Şimdi ben arkadaşın önerisi ile abone oldum ve abone olurken onun verdiği kodu yetkililere ilettim. Faturalarımı zamanında ödersem, 1 ay bedava alabilirim değil mi ?

Artı olarak ben de bir arkadaşı daha abone ettim ve o da benim kodumu verdi. TurkNet Online İşlem Merkezi den takip ettiğimde onun da aktivasyon süreci bitmiş, o arkadaş için de 1 ay daha bedava internet almalıyım değil mi?

Teşekkürler.

Eğer davet ettiğiniz kişi zamanında öderse evet, alabilirsiniz.

Her iki sorunun cevabı da evet ama bir şart daha var o da sizle beraber kodu veren ve kodununuzu kullanan kişinin de faturaları son ödeme tarihinden önce ödeme şartı.