Evime Kablo Çekilmedi

Merhabalar uzun bir süredir port getirmek için uğraşıyordum sonunda geldi geldi de bir sorunum var. Türknet’e başvurdum kuruluma geldiler ama problem var şuan interneti kullanamazsınız dediler direkten evime Türk Telekom tarafınca kablo çekilmesi. gerekirken çekilmemiş. bana modemi açık tutmam söylendi yerine getirdim ancak kablo hala çekilmedi evime uzun bir bekleyiş oldu. Destek kayıtlarında Türk Telekom’a iletildi şeklinde gözükse de haraketlilik yok. ne yapmam gerekiyor çıldırmak üzereyim?

Birşey yapmanıza gerek yok şuan kablo çekilmez ise tt bölge müdürlüğüne gidip söylersiniz muhtemelen gelip çekerler kabloyu siz söylemeden

çok uzun bir süre geçti 36 saat içerisinde tamamlanır diyordu 4 gün oldu.

Merhabalar, öncelikle karşılaşmış olduğunuz durum nedeniyle üzgün olduğumuzu bilmenizi isterim. Evinize kadar kablo çekilmesinin sorumluluğu yerleşik operatör tarafındadır. Sizin için biz yerleşik operatöre kayıt açarak durumun hızlıca çözülmesi adına kayıt oluşturduk ve bu kaydı takip ediyoruz. Dönüş alabilmemiz için yasal süre 36 saattir. Kaydınız dün sabah saatlerinde oluşturmuş. Bugün içerisinde size konu hakkında net bir geri dönüş yapılacaktır.

2 Beğeni

Az önce Türk Telekom ekipleri geldiler bizi ilgilendirmez Türknet’in işi deyip gittiler. bu kadar saçma ve iğrenç bir firma görmedim kendi abonelerine melek gibi başka firmaların abonelerine öldürecekmiş gibi davranıyorlar. Alt yapı onlara ait olmasa yüzlerine bile bakmazdım ama mecburum.
Ne yapmam gerekli alt tarafı direkten evime 40 metrelik bir kablo çekilecek.

Direkten evinize kablo çekmek, size altyapı getirmek tamamen Yerleşik Operatörün sorumluluğundadır. Size bu bilgiyi muhtemelen işgüzar saha ekipleri söylemiştir. İsterseniz bölgenizde bulunan TurkTelekom Bölge müdürlüğüne giderek hem kablonun bir an önce çekilmesini isteyebilir hem de saha ekibinin size bu şekilde söylemesinden dolayı şikayetçi olabilirsiniz.

Modem kurulumuna geldiklerinde “bizde gelip kablo çekebiliriz ancak bu iş 120’Tllik bir ücret çıkarır aynı zamanda kablomuz Türk Telekom’da bulunan kabloya göre daha dayanıksız” dendi. acaba bu olay doğrumu Türk Telekom ve Türknet’in kablosunda bir kalite farkı var mı?

Siz müstakil bir evde mi oturuyorsunuz?

Hocam neden ücretsiz bir işleme ücret veresiniz? Türk Telekom dış hat kablosu çekeceğinden daha dayanıklı olur tabiki. Türknet bina içinde kullandığı kablodan çekecek. Yağmurdan vs. etkilenme ihtimali yüksek. Yasak başlamadan gidin ilçe türk telekoma. Gerekirse bağırın çağırın. Görevlerini yapmıyor adamlar.

Evet müstakil bir evde oturuyorum

Evet ancak işlerini yapmıyorlar ve yasak başlamak üzere gitmek 3 saat sürer yasakta dışarı çıkamam yapacakları zor bir işte değil çok basit neden kendilerini bu kadar kasıyorlar anlamıyorum.

Yıldırma politikası hocam. Türk Telekom abonesi olsanız koşa koşa gelip yaparlardı. TT harici herhangi bir iss tercih ettiğinizde mağdur etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. İşini layığıyla yapan bir saha çalışanı olmadığı da aşikar. Kazandığı para helalmiş harammış umrunda da değil demek ki. Mübarek günde iş yapmamak için bu iş bizi ilgilendirmek demek nedir ? Ben olsam şikayette bulunurum o ilçe müdürlük ve saha ekibi hakkında.

Yasak olmasa koşa koşa gidip ağızlarının payını vereceğimde malum sıkıntıdayız. bu arada birkaç tanıdık bu sorunu elektrikçi çağırıp hallettiğini söyledi elektrikçi çağırtıp kablo çekilebilirmiş ne kadar doğru?

1 Beğeni

Normal şartlarda bina dışındaki tesisata hiç bir 3. kişi karışamaz. Suçtur. Türk Telekom’un sorumluluğundadır. İç tesisata TT karışmaz. Elektrikçi ancak iç tesisatı düzenleyebilir. Yapan vardır illa ki.

Şaka gibi…

Hiç kimse kusura bakmasın telekom hep böyle ama telekom üzerinde gerekli baskıyı kuracak olan turknet tarafıdır. Telekom’a gidip “sen benden para alıyorsun ama benim müşterimi mağdur ediyorsun” demiyor, müşteriye açıklama olarak telekom tarafından gelen cevapları yönlendiriyorsa sorun turknet kaynaklıdır.

2 Beğeni

Bakalım 2 gün süre verdim eğer sorun çözülmez ise iptal edeceğim.

Bu konuda çok haklısınız ben müşteriyim. sorun var ise telekom ile türknet in arasında çözülmeli kullanıcı neden mağdur edilip olaya dahil ediliyor

3 Beğeni

Bağlamayacaklar o iş artık kesinleşti.

Evet ben neden turknet’e para veriyorum. Benim muhattabım turknet. Ama her defasında telekom’u öne sürüyorlar. Gerçekten telekom’a daha çok para veriyordum ama bir günden bir güne sorun yaşamadım…