Eve 2. İnternet

Merhaba daha önce aboneliğim vardı kapattırmıştım. Şu an evde TT altyapısı dışında bir abonelik mevcut (başka aile bireyinin adına) fakat tek internet yetersiz kalıyor (netflix izlenirken rekabetçi oyun oynamak, 2-3 kişinin farklı dizi izlemesi gibi şeyler) bu yüzden 2. bir abonelik almam gerekiyor. Başka bir firmayla görüştüm evinizde herhangi bir abonelik varsa vermeyiz diyorlar. Almam mümkün mü?

Yasal olarak aynı kişi adına alınmıyor olabilir, emin değilim ama teknik olarak bina girişindek kutudan daireye kadar ikinci bir telefon kablosu (veya CAT5-6-7 kablo) varsa mümkün. Ben TT VDSL2 + TurkNet VDSL2 kullandım.

Aynı kişi adına olmayacak alacağım, kendi kullanımım için alacağım ve diğer internet sol altyapısında.

1 Beğeni

Sol fiber ise zaten ikisi apayrı altyapı, sorunsuz bağlayabilirsiniz. Varsa Kablonet ile üçüncü bir hattı bile bağlayabilirsiniz.

2 Beğeni

İki farklı firmanın altyapısı ise aynı kişi bile olsa aynı eve 2. Hizmet alabilirsiniz hiçbir sıkıntı olmayacaktır. Diyelim ki Superonline fiber var evde ve Superonline fiber altyapısını kullanan bir firmanın hizmeti açık adınıza. Aynı anda Türk Telekom’un da bakır veya fiber altyapısı varsa evinize aynı anda TurkNet’in hizmetini de açabilirsiniz :innocent:

1 Beğeni