Ev Telefonu Kullanmak İstemiyorum

Böyle bir sorudan dolayı rahatsız ettiğim için kusura bakmayın. Şuan kullandığım Turk Telekom internetimizde telefon bağlı. Ben TurkNet’e geçerken "Ev telefonu kullanmak istemiyorum"u seçmek istiyorum çünkü diğer seçenekte aylık +10₺ alınacağı söyleniyor. Bu şekilde formu doldurursam ev telefonu iptal edilecekmiş, internet bağlantısında sorun çıkmaz mı peki? Yani telefon iptal edilince telefonu söküp başka bir şekilde mi bağlantı kurulması gerekecek hiç bilgim yok.

Splitter ortadan kalkacak dışarıdan gelen kablo direk modeme takılacak.

1 Beğeni

Yanlış bilgi vermeyim ama benim bildiğim hattınızı taşıtırken port kaybetmemek için şuan olduğu gibi taşıtıyorsunuz. Aktivasyon işlemi tamamlanınca yalın İnternete geçiyorsunuz diye biliyorum. Detaylı bilgisi olan düzeltsin. Arkadaşın dediği gibi ekstra bişey yapmaya gerek yok ankastreden gelen kablo direk modeme girecek

1 Beğeni

Senin için hiçbirşey değişmeyecek senin bağlantılara dokunmana bile gerek yok splitter i aradan ister çıkart ister çıkartma . Geçisin tamamlanınca kullanıcı adı ve şifreni gir kullan dostum. Referans kullanıcı lazım olursa ulaşabilirsiniz şimdiden iyi kullanımlar dilerim.

1 Beğeni

5 yıl önce interneti bağlatırken eve gelen TT çalışanı splitter aparatını kullanmadan direkt kendisi kabloları kesip biçip modeme bağlamıştı. Yani şuan durum şöyle;
-Modeme gelen kablo direkt pencereden dışarı gidip apartman girişindeki kutuya bağlanıyor.
-Ev telefonu ise duvardaki girişe bağlı, modem ile bağımsız yani
Ama nedense telefon kablosunu çekince internet gidiyor. Acaba splitter görevini direkt duvardaki o giriş mi görüyor? Yani apartman girişindeki kutuda mı ayrılıyor kablolar?

Anladığım kadarıyla pek bilgin yok . hiç dokunma kardeşim gerek yok başvurunu yap sorunsuz kullanabilirsin sorun olmaz.

Splitter bağlı olsa kafamda soru işareti kalmamış olacak işte oraya takıldım :smiley: Bu da çözülürse başvuru yapıyorum

Mesajla ulaşıyorum size detaylı bilgi vereceğim.