Etiketleme

Merhabalar arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin.

5 aydır TurkNet abonesiyim. Ankastreden daireme gelen kablolar yetersiz gelmekte ve istediğim verimi alamamaktayım.

Daireme gelen kabloyu yenilemek istedim lakin ankastreyi kontrol ettiğimde bana ait olan kabloda etiket göremedim daha doğrusu hangisi bana ait olduğunu gösteren hiç bir bilgi etiket yok. Abonelik esnasında gelen ve bağlantı yapan ekip büyük ihtimalle işini yarım yaparak bağlayıp gittiler…

Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim. başkasının internetini kesmek istemiyorum

Eğer mümkünse dairenizden aşağı inen kabloyu takip edebilirsiniz, değilse elektrikçi çağırıp bulmasını söyleyebilirsiniz. Tavsiyem eğer bu konuda bilginiz yoksa bırakın elektrikçi halletsin.

2 Beğeni

Kısa süreli kesinti yaşatıp bulabilirsiniz. Modeminizi izleyebilecek bir yakınınız varken ankastrede dairelere giden regletin olduğu kısımda kısa bir kablo ile sırayla kısa devre yaptırın. 3-5 sn yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Modeminizde ki hat bilgileri kısmı sıfırlandığında doğru ucu bulmuş sayılırsınız. Eğer ev telefonu hizmetiniz varsa bu daha kolaydir. Kendi telefon numaranızı çevirir ve kısa devre etme işlemini yaparsanız doğru uca geldiğinizde telefonunuz otomatik cevaplanır.