Enteresan bir bağlantı sorunu yaşıyorum

Merhabalar. Yaklaşık 4 yıldır türknetliyim. Dün geceden beri ilk defa internet ile alakalı bir sorun yaşadım. Modemimdeki tüm ışıklar düzgün yanıyor. İnternet bağlantımda sorun görünmüyor modeme göre. Fakat ne wifi den ne de bilgisayardan kablo ile internete bağlanamıyorum. İnternetim gitmeden önce oyun indiriyordum. Şuan oyun bilgisayarıma iniyor. Fakat hiçbir türlü interneti kullanamıyorum. TurkNet mobil uygulaması üzerinde lokasyonumda TurkNet ile ilgili arıza olduğu ve gece 05.34 e kadar devam edeceğim yazıyordu. Sabah uyandığımda internetim vardı 1-2 saat sonra yine gitti. Tekrar girdim mobil uygulamaya. 1 saat sonrasına sorun giderileceği yazıyordu. Şuan giriyorum sorun gözükmüyor fakat yaklaşık 4 saattir internete bağlanamıyorum. Sadece oyun indiriyor bilgisayarım şuan fakat browserlardan internete giriş yapamıyorum. Uzun oldu sanırım ama anlam veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba hocam indirme devam ettiğine göre bağlantınız var ve çıkış yapabiliyorsunuz benim tavsiyem modemi bir baştan başlatın yani indirme oluyorsa intarnete çıkabilmeniz gerekiyor.

Modemi defalarca başlattım resetledim her şeyi denedim olmuyor. Aynı zamanda telefondan sadece whatsapp ve instagrama girebiliyorum. Oyunlar ve tarayıcıda wifi çalışmıyor çok garip.

Hat değerlerinizi paylaşırmısınız?

Sorun gözükmüyor hocam

Zaten dediğim gibi internet bağlantısınfa sorun yok gibi ışıklarım da düzgün tanıyor modemde. Anlamadığım şey kablo ile internet alamıyorum pc ye. Telefonlarımıza da wifi ile giriş yapamıyoruz

Bende de aynısı oldu geçen hafta altyapı çalışması esnasında. Modemin tüm ışıkları yanıyor ama herhangi bir sayfa açmıyordu bende pes ettim yattım Sabah kalktığımda düzelmişti Yani sorun seninle alakalı değil Senin santralle bağlantında sorun yok Santralin dışarı ile bağlantısında sorun var

1 Beğeni

Umarım öyledir. Bu zamanlarda internetsiz kalmak nefessiz kalmak gibiymiş cidden. Dün gece de gitmişti internetim. Sabah geldi fakat bugğn öğlen 1 de gitti hala düzelmedi. Bekleyeceğiz mecbur.

Sanırım TurkNet dns lerinde sorun var modem arayüzünden ev ağı menüsünden dns girin çözülür dns benchmar ile size en uygun dns server ı gösterir

Bu konuyu biraz açma şansınız var mı deneyim hemen anlayamadım