Enes'e teşekkürler

Merhabalar, konularımı ve fiber geçiş sürecimi okuyup yorum atanlar vardır. Gerek forumdaki arkadaşlar gerekse Enes @EFG hocamıza katkılarından ve yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Bugün saat 16:15 civarıyla FİBER geçişim tamamlandı ve kurulum gerçekleşti. Artık bende TurkNet fiberliyim. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Hayırlı olsun hocam. @EFG sayesinde şuan ben de TurkNet fiberliyim :slight_smile:

2 Beğeni

Bir gigafiber değil ama en azından fiber :slight_smile: ZTE kalsik Türk Telekom modemi verdiler. Ping düşürmek için vs bir şey yapmak gerekiyor mu extra?

Zte 298 modemi verdiler bana da. ama hiç kullanmadım direk kutusuyla yatağın altına attım. Vdsl de TurkNet istanbul sunucusuna 9 ping alıyordum fiber de 8 alıyorum :smiley:

1 Beğeni

Kuruluma gelen arkadaş diğer modemi kullanman için tanımlatman gerekiyor falan dedi bana.

Zte modemden sadece vlan id ye baktım başka bir şey yapmama gerek kalmadı. ont den çıkan kablotu Keenetic Giga ya takarak pppoe id şifre mi ve vlan id yi girerek internete çıkış yaptım

1 Beğeni

Vlan ID ne oluyor hocam? Bende de Keenetic Exra DSL var ama fiber destekli.

Extra dsl eski modemimdi. Extra dsl in portları 100mbps olduğu için fiberde 95mbps engeline takılırsınız maalesef.

Genelde 35 olur ama bakmakta fayda var

1 Beğeni

Ben Keenetic ile görüştüğümde kaç geliyorsa onu alırsınız demişlerdi.

maalesef. portları 100mbps sırf bu yüzden extra dsl i satıp giga router aldım

1 Beğeni

Anladım. Benim daha garantisi bile devam ediyor ya.

Benim de 1 senelikti modemim.2025 e kadar garantisi vardı. 650 ye Extra dsl i sattım 850 ye giga router aldım mecburan

1 Beğeni

Bende satabilirim de nerde satarım onu bilmiyorum :smiley:

ben 3/4 farklı platforma koydum yan ilçeden biri gelip aldı elden.

3 Beğeni

Bakalım ya acelesi yok zaten satarız bir yerden.

1 Beğeni

Merhaba @SineQ, sizin adınıza çok sevindim :hugs: Bu süreçle aktif olarak özel mesaj üzerinden sizinle iletişimde kalmaya özen gösterdim. Elimden gelenin fazlasını yapmaya ve günün sonunda sizi mutlu etmeye çalıştım ki gördüğüm kadarıyla başarmışım :muscle:

Bu güzel konunuz için ben size çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Sorunsuz kullanımlar dilerim :pray:

1 Beğeni

Her gün bir yenisini daha eklemek için var gücümüzle çalışıyoruz :muscle:

1 Beğeni

@SineQ, modeminin ikinci el piyasasını iyice araştır. Güzel fiyatlara satarsın :hugs:

1 Beğeni

@EFG hocam bir bize yardımcı olmadı :slight_smile: