Elektrik kesintisi sonrası maksimum olması gereken hız alma

parazitlenme yoğunluk diyenler olabilir ancak altyapının bu desteklendiği yazıyor ve alacağım hız bu dendiğine göre bu sorunlar olmamalı zaten 40 m anca var saha dolabına bu iyi bir uzaklık

Kesinlikle bende de bu şekilde, saha dolabı inanılmaz yakın, ankastre kutusu balkonumuzun dibinde, hız sorgulama yapınca 80mbps görünüyorken ve eski aldığım hız 80mbps olmasına rağmen (aralıksız 3 sene boyunca aynı hızı aldım) sonradan hızım düştü, elektrik gidip gelince de sorun ortadan kalkıyor

bizde tt ekiğleri geldi kontrol yaptı saha dolabından 149 mbps hız çıktığını söyledi ankastre doalbımda ise hızın %50 sini bile alamıyorum ancak elektrikler gidip gelince alabiliyorum ondada en ufak modemi kapanıp açılmasında geri gidiyor

1 Beğeni

Eskiden bu hızı alabilenler ne yapmalı peki? Eskiden modemi kapatıp açsam dahi eski hızım çok rahat şekilde geliyordu

Ankastre kutusundan gelen kabloyu degistirsem sonuç alır mıyım sizce

Ankastre kutusundan direkt modemi nasıl bağlayabilirim ki?

Şu anda ankastre dolabında ölçüm yapılsa muhtemelen 75 gözükecek modemi kapatıp açılınca da 58 gibi değelere düşücek modemin dsl kablo ile birlikte söküp farklı bir odada çalıştırınca 45 e kadar düşüyor bu hız böyle olunca ankastre dolabında da mı 45 mbps gözükecek yoksa 58 mi çünkü modemi kapatıp açınca hat değerlerim değişiyor belki bir ihtimal iç tesisattan olması da mümkün mü ?

Hocam onun nedeni sizin bağlı bulunduğunuz dslamdaki diğer kullanıcıların modemlerinin henüz oturmamış olması. Elektrik varken kapatıp açarsanız herkesin modemi açık ve oturmuş olduğundan hız düşecektir.

1 Beğeni

Çözüm fiber altyapı gibi duruyor istanbulda yaşıyorum çevredeki diğer ilçelerde fiber altyapı hatta gigafiberler oluyor ancak bu mahallede yok binadaki herkesten imza toplamak fiber altyapı getirmek için yeterli olur mu binaya yani ? yoksa mahalledeki çoğunluktan mı imza almam mı gerekir… ve bu imza formu örnek olarak var mıdır sayfada neler yazması gerektiğin bilmiyorum…

RJ11 çakmak basit bir işlem mi?

Bunu yaptıktan sonra hız arttı diyelim, bunun anlamı eve yeni kablomu çekmek olacak?

Snr margin değeri düşürmek hızımı yükseltir mi :smiley: DMT diye bir program var. Broadcom chipsetli modemlerde telnet üzerinden bağlanıp snr ve modulasyon değiştirmeye izin veriyormuş sizce 8le buluşması yerine 3 gibi değerlere düşürsem hızım yükselir mi yada belki bu program çalışmayıp hiç düşürmez bilmiyorum
Düzeltme: DMT TOOL sadece ADSL modemlerde çalışıyormuş :frowning_face:

Benim elektrik gidince hızım yükseliyor snr 2-3 e kadar düşüyor, ama kopma olmuyor, dolap yakında

o halde bu programı deneyerek bende snr margin değerini düşürüp hızımı yüksek tutabilirim tabi bağlantı kopma riski olabilir anlamına geliyor sanırım bu ?

bende de aynı şekilde kopma olmuyor 40 m mesafe var

1snr düşürünce 3mbps dediniz, ben o zaman bunu yapınca eski hızıma ulaşabiliyorum?

8 snr margin de 58 alıyorken 3.6 snr margin ile 75 alabiyorum ya modem alarak yada harici progarm kullanarak 3 de kalmasını sağlayamayı deneyeceğim

Keenetic ekstra hero çare olur gibime geliyor o zaman

Keenetic Omni DSL snr margin değiştirmek mümkün gibi duruyor hemde daha uygun

2.4 ghz kast ettiniz sanırım evet 5 ghz kullanmak günümüz şartlarında oldukça avantajlı bluetooth kulaklık ile telefona bağlanınca bile hızım düşüyor çünkü hem internet hemde bluetooth 2.4 ghz kullanıyor