Düşen hız ve sürekli artan crc sorunu

Merhaba, 75/8 paketteyim. Şöyle bir sorun yaşıyorum, sabah 10’da bile 10mbpsye düşüyor. Modemi resetlediğimde ilk 5 dakika hiç bir sorun yaşamıyorum hız testi yaptığımda almam gereken hızı alıyorum ancak onun sonrasında crc sürekli artıyor ve hız testi yaptığımda 3-13 mbps arası alıyorum. Neyden kaynaklanıyor olabilir?

crc sorunları tesisatla ilgilidir genelde. iç tesisatınzda ek yada iyi bağlanmamış, oksitlenmiş bir kısım var mı kontrol edebilirsiniz. snr oranı iyi görünüyor. hat zayıflamanızda iyi. bence sizin iç tesisatta sorun olabilir. yada ankastreye gelen telekom hattında bir sıkıntı vardır. direkten geliyorsa hat oksitlenme ya da iklim koşullarından etkileniyordur.

ben de ara ara aşırı crc hataları birikiyor. ne zaman hava yağmurlu ya da rüzgarlı olduğu zaman. muhtemelen bana gelen hat direkten geldiği için, direkteki kutu dış etkilere maruz kalıyor. hava stabil ise hiç bir sorun yaşamıyorum

1 Beğeni

Modem yazılımınız 1.1.2.3_858 mi? eğer öyleyse asusun sitesi üzerinden bir 790 sürümünü yükleyip bir de öyle dener misiniz?

2 Beğeni

iç hattınızda parazite sebep olan bi ek var yada port sorunu
genelde de iç hattan dolayı oluyor
ankastreye bağanıp bu söylediğiniz süre içinde sürekli test yapın hattı dolu tutmanızı sağlar ve crc hatası yükselecekse yükselir yükselme olmazsa eve giden kablolarda sorun var demektir ek varsa koparıp daha düzgün bağlamayı deneyin

2 Beğeni