Durum: OFFLINE

Merhaba, dün itibariyle Türk Telekom’dan Turknet’e geçişim tamamlandı. Turknet’in bana iletmiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyle modem kurulumu yaptım. Kurulum tamamlandıktan sonra internet aşırı yavaş gelmeye başladı, 10-15 dk sonra ise birden kesildi. Bu arada turk telekomdan geçtiğim için internet adsl’di, online işlemlerden 35 megabitlik vdsl başvurusu yaptım. Bu yüzden mi kesildi bilmiyorum. Belki yanlış yapmışımdır diye reset atıp tekrar kurdum modemi ama sonuç aynı. Modemde internet ışığı yanmıyor, DSL ise yanıp sönüyor, sabit değil. Arıza kaydı oluşturdum, türk telekom saha ekiplerinin bakacağını söylediler ama ne arayan var ne soran. Neredeyse 20 saat oldu internet yok. Teknik Bilgilerde Durum:Offline, Fiziksel Durum:Kapalı, Modemle buluşmuyor. Sorun sizce nedir? ne yapmam lazım?

öncelikle çok heyecanlısınız. geçiş için biraz beklemeniz daha sağlıklı olacaktı. öncelikle adsl olarak netinizi oturtup sonrasında hat değerlerine göre ve vaktinize göre vdsl geçiş talep etmeniz gerekti. neyse sağlık olsun. muhtemelen geçiş yüzünden gitti. adslden vdsle geçişte gider ve uygun port durumuna göre min3 gün içinde geçişiniz tamamlanır.

geçişin olup olmadığını oim sisteminden hizmet bilgilerini kontrol edip, dsl ışığım gitti kısmından da destek kaydı açıp vdsl geçiş durumum nedir ? geçiş yaptım netti gitti diye sorup gelişmeleri takip edin.

geçişin tamamlandığına dair bildirim aldığınızda ise modemi resetleyip vdsl olarak kurulum ypaın. burası önemli. sabırlar diliyorum :smiley: