Dslm kilidi kilidi mi kaldırır mısınız

Merhabalar alt yapımda sürekli değişiklik olduğu için mevcut hızım resimde görüldüğü gibi 88 mbsn hızda kaldım dslm kilidini kaldırmanızı istiyorum sizlerden yardımcı olur iseniz sevinirim
Mevcut paketim 100mbsn
Mevcut speed test sonuçları 79mbsn

Devre numaram 8838061352
Abone no 2026051

Merhaba, @Ugur.Aydogan müsait olduğun da DSLAM kilidini kaldırır ve tam kullanım da SNR zayıflaması meydana gelir ve hattınız da bir takım (ping, hız düşümü, kopma v.b) sorunlar meydana gelebilir.

1 Beğeni

Cevabınız için teşekkür ederim hattın zayıf olduğunun farkındayım ek olduğu ve kablonun uzun olduğu için kilidi kaldırıp ardından zayıflama sorununu çözeceğim kablo kısaltımı eksiz kablo gibi

Hattınızda zayıflama yok.
Mesafe kaynaklı alabileceğiniz hız bu kadar.
Max kapasite 99 mevcut hız 88 mbit, kilit kaldırılsa da çok bir fark yaşamazsınız.
Snr değeriniz sınıra dayanır ve akşam yoğunluk saatlerinde sorun yaşayabilirsiniz.
Tavsiye etmem, böyle kullanmanız daha iyi olacaktır.

1 Beğeni

@Murat042 Katılıyorum ve eklemek istiyorum: Yanlış anladınız, 88 üstü hızlar da SNR zayıflaması gerçekleşecek ve bu durum, yükten dolayı normal olarak SNR sınırının altına inecek. Hattın da problem yok ama hattınız da ek olmamasını veya varsa YAK1 ile bağlantısının yapılmasını tavsiye ederim.

4 Beğeni

Modem kaynaklı hız sınırı olabilir. Zyxel VMG TT modemi galiba. Normalde bu hattın 100 mbps kaldırması gerek. Modem desteklemiyor tahminimce.