DSLAM Kilidinin Kaldırılması

Merhaba,

VDSL2 hizmeti alıyorum. TurkNet, Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Modem arayüzünden 84Mbit/8Mbit hız görüyorum. Sanıyorum birçok arkadaşla aynı probleme sahibiz. DSLAM kilidini kaldırmak için TurkNet Online İşlem Merkezi’e çağrı açtım ama bir yere varamadık.

@Ugur.Aydogan tarafından sorununun çok hızlı çözüldüğünü görünce, buradan da şansımı denemek istedim.

Teşekkürler,
Çağatay

Ah ah… Bizde bu hızları görelim de tek derdimiz kilit olsun. Şimdiden daha yüksek hız hayırlı olsun Çağatay Bey, böyle yüksek hızları görünce kıskanmıyor değilim :smiley:

Hat değerlerini ve TurkNet Online İşlem Merkezi teknik bilgiler ekranını ss atarmısınız.

Tabii…

Modem xDSL İstatistikleri de şöyle:

INP downstream: 1142
INP upstream: 14789
shineGINPdownstream: 0
shineGINPupstream: 0
reinGINPdownstream: 0
reinGINPupstream: 0

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 84098 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8191 kbps

near-end FEC error fast: 23958
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 918
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 39
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime :6 days, 9:33, 15 secs
DSL activetime :0 min, 16 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 7.7 dB
output power upstream: 6.4 dbm
attenuation downstream: 7.6 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 26.0 dB
output power downstream: 14.5 dbm
attenuation upstream: 0.0 dB

Değerlere göre modeminiz alabileceği maksimum hızı almış görünüyor. İyi günlerde kullanın. 6 günlük bağlantıda neredeyse hiç CRC yapmamış. Hattınız gayet sağlıklı.

1 Beğeni

Bu biraz beklentiyle alakalı. Eskiden oturduğum binada altyapısı çok kötüydü. Kablolar dışardan gezerek, ankastreye giriyordu. Yoğun yağmur yağdığında, internet bağlantısı giderdi. 8Mbit bağlantı aldığımda, mutlu olurdum. Sonra bir başka yere taşındım. Orada VDSL ile birlikte 35Mbit hız almak, müthiş geldi. 100Mbit’e kadar olan üst pakete geçtik. Hızı tamamen alamasam bile, mevcut değer harika! (Bu hızları, bu fiyatlara taahhütsüz almak inanılmaz değerli.)

Bu arada aileden iki yakınımı TurkNet’e taşıdım. İkisi de fiber altyapıya sahipti, 100Mbit/s bağlantı alıyor. Biraz havam söndü. :slight_smile:

1 Beğeni