Dslam Kilidine takıldım

Sanırım dslam kilidine takıldım bunu kaldırmanızı talep ediyorum

Hat deperlerinizi paylaşırsanız yetkili arkadaşlar bir incelesin.
Ayrıca saha dolabına uzaklığınız nedir?

Hat değerlerim bu şekilde saha dolabı 192 metre uzaklıkta görünüyor

Peki hat değerlerim nasıl sizce

Merhaba, katılıyorum ve eklemek istiyorum: Zayıflama değerleriniz mesafenize göre fazla

• Ankastre bağlantınızı ve kablonuzu kontrol ettirin, duruma göre Nexans, Erse, Reçber marka, CAT6 23AWG bir model tercih edin.
  • Ek, DSL prizi, splitter kullanma/yenile (YAK1)

Olur böyle şeyler :upside_down_face:

1 Beğeni

Bu zayıflamanin bana zararı nedir ve ne yapmam gerekli tam olarak söylerseniz sevinirim

Zayıflama arttıkça size ulaşan sinyal kalitesi düşmeye ve iletimde hatalar oluşmaya başlar. Bu da hızınızın düşmesi, internetin kopması gibi sorunlar yaratır. Genelde sorunun kaynağı iç tesisattaki kablo eklerinden ya da kabloların eskimesinden dolayı artık verimsiz hale gelmesinden kaynaklanır. Çözüm için öncelikle ankastreye doğrudan bağlantı yapılıp sinyal kalitesi ölçülür ve sorunun port kaynaklı olup olmadığı tespit edilir. Sonrasında çıkan sonuca göre iç tesisatın yenilenmesi ya da port değişimi ile problem çözülür.

Yukarıda ki, işlemleri Elektrikçi ile uygulayabilirsiniz.

Hizmetiniz de kopmalar, hız düşümü, ping artışı gibi etkenler ve diğer sorunlar olmak üzere hattınızın kararsızlığı, performansı düşebilir.

Peki şuan ben sppedtest yaptığım zaman 70down 7up alıyorum kablo yenilersem bu hızın artması mümkün mü

Aldığınız değerler normal eğer, zayıflama iç hat kaynaklı ise ve çözümü yapılırsa kablo, bağlantı yenileme gibi hızınız da fark etmez sadece zayıflamanız düşer çünkü: istenilen hızı yani, 76’ya 70’mb kullanım bakır da ve 75mb gibi bir tarife de 6mb gibi bir kayıp normal.