Dslam Kilidi Kaldırılma talebi

Merhaba, tarifemi özgür iletişim ekstra olarak değiştirdim ama dslam kilidine takıldım maalesef.
Kaldırılmasını talep ediyorum.

M.No:2158837

1 Beğeni

Modeminizin arayüzüne girip hat değerlerinizi atabilir misiniz ?

86 olan indirme kapatıp açtığımda 88Mbps olmaktadır
@Ugur.Aydogan

88 mbit gösteriyorsa hattınızda kısıtlama mevcuttur ama sinyal gürültü oranınız 8.4 db olarak görünüyor. O yüzden DSLIM kilidi kaldırmak sorun yaratabilir. Gene de tecrübeli biri yazarsa daha net cevap almış oluruz.

Merhaba, hattın da DSLAM kilidi yok.

Tekrar bakınız

Attığınız son fotoğrafta var. SNR düşüklüğü nedeniyle böyle bir kilit koymuş olabilirler bence ellemeyin belki üst hızlar da SNR düşüklüğü nedeniyle hattınız da sorunlar oluşabilir. @Ugur.Aydogan Müsait olduğun da yapılması bir gereken işlem varsa kendileri veya yetkililer bizzat uygular.

1 Beğeni

Müşteri hizmetleri de olmadığını idda etse de DSLAM kilidi var. Her türlü kanıtlarım. Daha önce kullanmış olduğum millenicom da da aynı problemi yaşamıştım. Düzeltilmişti.

SNR düşşe de hat kopukluğu olmuyor. Daha önce denendi. Sadece CRC miktarında artış olabilir. @TworA

CRC miktarı arttığı zaman hatta kopma meydana gelebilir.

1 Beğeni

Kullanılan modeme göre değişir. Benim kullandığım modemde olmamıştı. @Baran

“olabilir” dedim ayrıca CRC artışları pingte hızınız da sorunlara da imkan verebilir, dikkate almak lazım. Genel olarak olan budur. Azınlık kullanıcılar da CRC ve SNR altı sorunlar veya farklı değerlerin anormal olması durumun da problem olmadığını gözlemledim.

2 Beğeni

@Ugur.Aydogan ve @EFG konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Cevaplarınız için teşekkürler. Turknet yetkilisi tarafıma ulaşıp detaylı bilgi verdi. Bu nedenle SNR ayarı yapılabilen bir modemle hattı tekrar test edip.Sonuçları paylaşacağım.