DSLAM Kilidi #3

İndirme Merkezi | TP-Link Türkiye buradan modelini arattır kardeş

İşte yok çünkü bu TürkTelekomun modemi Tplink kapsamı dışında o yüzden sordum Türktelekomu arasam yaparlar mı

Aboneliğiniz TT değilse işlem yapamazlar, TT abonesi olan bir tanıdık bulun.
Elinizdeki modemi sıfırlayın, tanıdığınızın evinizdeki modemi kapatın ve 4 dk sonra (pppoe zaman aşımı gerektiğinden) kendi modeminizi o hatta takın ve açılmasını bekleyin. Yazılımız eski ise modeminiz güncellemeyi o hattan otomatik yapacaktır. 5-10 dk modemin ışıklarına bakın, kapanıp açılırsa güncelleme başarılıdır. Size ait olan modeme taktığınız hat kablosunu çıkararak tekrar sıfırlayın, hat bağlantısını diğer modeme geri takın.

teşekkür ederim türktelekom kullanan çok yakın bir arkadaşım var

Nms hız değerlerimin değişmesini talep ettim fakst yapmıyorlar alabileceğim maksimum hız 79mbps diyorlarli tamamen boş modemde bile 110mbps gözüküyor üstüne saha dolabı 50 metre falan her türlü hızı almam lazım fast path geçişi istedim ping sorunu için onuda yapmıyorlar deliricem artık yapa kullanıcılarımız için diyip duruyor illa türktelekom müdürüne mi gideyim yoksa ne yapıyım twittera falan mı yazıyım

A 20 karakter bak lütfen

Merhaba,
Bende ilgili birimle iletişime geçtim. Hattınız daha yüksek hızı desteklemiyor şu anda alabileceğiniz maksimum hızı alıyorsunuz.

nasıl desteklemiyor saha dolabına kadar fiber var saha dolabıda 70-80 metre her türlü alabilmem lazım

verdiler daha yüksek hızı şimdi ne diyeceksin :smiley:

Ben ekipten aldığım bilgiyi size iletiyorum çözülmesine sevindim.

ekip bazen hata yapabiliyor ben türktelekom bölge müdürlüğüne saha dolabımdan evime kadar fiber çekilmesi için talepte bulunacağım saha dolabının sağ tarafında bulunan herkesde fiber var solda yok

FTTC sistem ise saha dolabından direkt olarak fiber çekilemiyor ancak bölgede fiber varsa çekebilirler Erişim Planlama Birimi ile görüşebilirsiniz.

Görebileceğin üzere yaklaşık 30-40 metre var saha dolabı ile aramda fakat fiber yok

Sağ taraftakiler eve kadar fiber

Ama tek sorun ben o saha dolabına bağlımıyım bilmiyorum farklı saha dolabına bağlı olabilirim ama saçma bu saha dolabı bana daha yakın ve bu ev yapıldığından beri var evde yeni 7-8 yıllık
altyapı sorgulamada sağ taraf çıkıyor boş port var ve fiber diye kendi adresimi arattığımda hiç bir şey çıkmıyor veri bile yok

TurkNet 'e sorduğumda muhtemelen o saha dolabına bağlısındır dedi

Sıkıntı yaşayacaksınız bu değerler ile 2.5 saatte 235k crc olmuş ki bu çok fazla.

Hattı bir elden geçirmekte fayda var.

1 Beğeni

modem kaynaklı diğer modemi takınca crc hataları düzeliyor onun için yeni modem almayı düşünüyorum şimdi ise ■■■■■■ vc-220g3u kullanıyorum firmwarede atması zor 8 milyon crc hatasını görmüştüm 12 saat içerisinde

1 Beğeni

Altyapı planı yapılır iken hat sokak arasında gidip gelmesin diye önce sokağın bir tarafında bulunan bina numarası tek sayı olan binalara çekilir sonra eğer sokak ve cadde müsait ise dolabın kapasitesine göre çift sayılı numaraya sahip binalara çekilir diye biliyorum. Bu yüzden bazen sokağın sağında ki binalarda altyapı görünür solunda görünmez.
Eski yerleşim yerlerinde internet altyapısı su veya kanalizasyon şebekesinden sonra yapıldığı için genelde Kazı esnasında sorun olmaması için mevcut hâlde kalabiliyor
Yeni yerleşim yerlerinde ise izinler ve kazı sıraları derinlikleri rotaları baştan belirlenir ve aynı anda cadde ve sokak üzerinde tüm hanelere erişilebilir şekilde yapılır diye biliyorum. Başta da belirttiğim gibi eğer dolabın kapasitesi ve durumu yeterli ise tüm sokağa veya caddeye bina üzerlerinden veya direkler vasıtasıyla iletilebilir. Dolap kapasitesi yeterli değilse veya sonradan eklenmiş bir dolap ise sokağın karşı tarafı farklı bir dolap üzerinden verilebilir.

bina numarası çift numaralı dolap kapasitesi için hangi tip saha dolabı ona mı bakmam gerekiyor

Bunun bilgisini ankastre kutusu üzerinde bir numara varsa veya yakınınızda saha dolabı varsa onun numarasını alıp bağlı olduğunuz Telekom müdürlüğüne gidip öğrenebilirsiniz