DSL ve internet ışığım yok

Bilgisayarımda internet kesildikten sonra modemi kapatıp açtım, açtığımda ne DSL ne İnternet ışığı kapattığımdan beri yok, hat kablosunda sorun yok çünkü splitterdan giden kabloda ev telefonu çevirme sesi veriyor, modemde dsl yok, arıza kaydı açtığımda modem kurulumunda sorun var dediler en az 10 kez kurmama rağmen hala DSL ve internet ışığım yok sorun modemden kaynaklanıyor olabilir mi ?

durum offline gözüküyor ve ip adresi alamıyorum

Modemi kapatırken yerinden oynattı iseniz DSL kablosu oynamış olabilir söküp tekrar takın. Kapatırken elektriksel bir parazit modem bilgilerini silmiş olabilir modemi fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar kurulum deneyin. Ama öncesinde kabloyu iyice kontrol edin

farklı kablolarla bile denedim hiçbir değişme yok.
sıfırlayıp tekrar kurdum ayrıca yine aynı.

Modem kurulumu yapmasanız bile ışıklar yanar bağlantı olan hatlarda. Tabii modemden modeme değişiyordur bu durum

1 Beğeni

Öyle ise destek kaydına verilecek cevabı beklemeniz gerekiyor. :unamused:

Merhabalar, arkadaşlarım açmış olduğunuz destek kaydınız üzerinden hizmetinizi incelemişler. Sizi bilgi vermek için aramışlar ancak ulaşamamışlar. Ben şimdi tekrar aranmanız için arkadaşlarıma bilgi verdim. Süreci takip edeceğim. Bir gelişme olması durumunda sizi bilgilendireceğim.

2 Beğeni

Teşekkürler şu anda TT ekiplerine bilgi gitmiş onların gelmesini bekleyeceğiz.

Aynı sorun bende de var. Durduk yere kesildi. Uygulama teknik bilgiler kısmında modem buluşuyor ve hız var gözüküyor. Ne yaptıysam bağlanamadım. Daha önce sizden bir arkadaş “tekrar tanım attım” demişti ve düzelmişti. Durduk yere niye bu arızalar çıkıyor. Lütfen yardım

1 Beğeni

Aynı sorun ben de var. Ben çanakkale bölgesindeyim. Bölgesel bir sorun mu? Siz hangi bölgedesiniz?

Konyadayım ben sorun hala devam ediyor yeni modem aldım şuan hala DSL yok.

1 Beğeni