Dsl ışığım sabitlenmiyor

2 hafta önce Turknete’e geçiş yaptım. Dsl ışığı hiç bir şekilde sabitlenmiyor. Arıza kaydı bırakmama rağmen TT den Turknete dön dolaş aynı cevaplar geliyor. Ne zaman kadar sürecek gerçekten çıldırmamak elde değil.

Ankastre kutusunda hattınız bağlı mı kontrol eder misiniz?

Kablo bağlı olarak gözüküyor.

Hocam şu bilgileri ortalıkta paylaşmayın…

2 tık ile :

Hizmet no
Ad
Soyad
Telefon numarası
Bağlı olduğunuz TT ilçe müdürlüğü

Bulunabiliyor…

Silin bence fotoları…

1 Beğeni

Teşekkürler uyarı için.

Bu şekilde paylaşayım. Yan
bu durum nasıl çözülecek daha önce tecrübe eden var mı?

Modeminiz vdsl mi yoksa adsl mi ? Yeni bağlattım dediniz eğer vdsl hizmet kullanıp modeminiz sadece adsl destekliyorsa dsl ışığınız sabitlenmez, vdsl modem kullanmanız lazım

Bunuda :slight_smile: (20 karakter)

Merhaba. Daha önce de vdsl olarak millenicom müşterisi idim. Ancak tt zxv10 w300 adsl2 modem kullanıyordum ve sorun yaşamadım. Turknete geçince bir problem oldu diye düşünüyorum. Daha öncesinde olmamıştı çünkü. Modeme ekstra para vermek istememiştim. Düşük hız da olsa çalışması yeterliydi. Vdsl bir modemle çözülme durumu var mı ?

22 Haz 2021 Sal, saat 21:38 tarihinde Ömer ile TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş. <turknet1@discoursemail.com> şunu yazdı:

Yani adsl modem vdsl hizmette sinyal almaz desteklemez, eğer vdsl modem temin edebileceğiniz bi yakınınız varsa deneme amaclı kullanın derim, çünkü ankastreye falan kablo cekildi demişsiniz, arıza kaydında da bi problem olmadığı söyleniyor. Dediğim gibi deneme amaclı bi vdsl modem bulun kendi kullanıcı adı ve şifrenizle kurulumu gerceklestirin öyle deneyin

Bulmak sıkıntılı olacak sanırım en iyisi ikinci el idarelik almak. Çalılırsa da daha verimli olır. Denyeceğim teşekkürler.

22 Haz 2021 Sal, saat 22:22 tarihinde Ömer ile TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş. <turknet1@discoursemail.com> şunu yazdı:

Alın bence sonucta ileride vdsl hızlardan faydalanmak icin zaten mecbur bu modemi kullanmak zorunda kalacaksınız, letgoda ikinci el uygun modemler bulmanız mümkün

Hızı problem etmeyecekseniz hattı adsl çevirtin zte ile 16 mbps kullanın ya da 2. el bir vdsl modem bulun mecbur kalmadıkça düşük modellerde tp link almamanızı öneririm mümkün mertebe diğer markalardan temin edin

1. El Zyxel VMG Vdsl2 modem veya Huawei VDSL2 modem tercih edebilirsiniz. Onlar genelde 100-150 tl civarında.
1 Beğeni

Modeminiz uyumlu olmadığı için DSL ışığı sabitlenmiyor. Size tavsiyem iyi ve yeni bir modem almanız yönünde olacaktır. Bütçenize uygun olarak 5ghz destekli modem almak ileriye dönük yatırım olacaktır.

1 Beğeni