Dsl işiği

Yapa altyapısında vdsl altyapıya geçişim bu sabah sağlanmıştır. Fakat dsl ışığım yanmıyor. Turknette paketim hala yapa olarak gözüküyor.

Yapa dan vae [türk telekom] altyapısınamı geçiriliyordunuz ?

Evet. Bu sabah ekipler gelip biz geçirdik, gerisi Turknette TurkNet 'e haber verin dedi

Yapa dan vae geçiş 7 iş günü sürmektedir. Destek kaydına yazabilirsiniz, sürece göre işlemler yapılıp tam anlamıyla geçiş yapılacaktır.

Nasıl yani ? Cuma günü başlamıştı işlemler. Ben şimdi 1 hafta internetsiz mi kalıcam ?

Yapa dan vae geçiş sıfır abonelik başlatmak gibi bir şey. Sürec daha hızlı olabilir fakat beklemekten başka birşey yapamazsınız.

26 Nisandan beri bekliyorum zaten.

İşlemlere cuma günü başlanmış o gün ile 7 iş günü içinde geçirileceksiniz.

Şu an sadece neyi beklediğimi merak ediyorum. Altyapım değişti, Turk Telekomluk bir kısım kalmadı galiba ama neyi bekliyorum ve neden bekletiliyorum ? Hangi işlemleri bekliyorum ?

Aktivasyonu bekliyorsun kısaca

Sanırım sadece paketimin değişmesi kaldı. Neden 7 iş günü kadar uzun sürüyor ? Türk Telekom bile kendi müşterisi olmamasına rağmen altyapımı 2 iş gününde değiştiriyorsa TurkNet’in halletmesi lazım.

O süre ortalama bir süre daha kısa süredede tamamlanabilir.

Herhangi bir gelişme var mı ?

Gelişme olursa bilgi veririz.

inşallah bu gelişmeyi 15 gündür bekliyorum

Hayır sadece paketini değişmesi ile olmuyor vae ye geçiş. Telekom sahada fiziki değişikliği yapıyor ama arka planda bir kaç prosedür TurkNet ile Telekom arasında devam ediyor. Şöyle diyebiliriz. Sizin yapa da ki hattınız iptal edilecek ve tekrar vae olarak port alınıp başvuru yapılacak. Onay alınacak vs vs. Bu yüzden süreç uzayabiliyor.

1 Beğeni

Bu işlemler ne kadar uzuyor ?

Ortalama 7 işgünü. Eğer sahada teknik bir problem yok ise. 7 iş günü içinde aktivasyon tamamlanır

Bu günlerde mağdur edildiğimiz duruma bakın…

Herhangi bir gelisme var mi ?